Turuncu rengin tasarımın odak noktasına yerleştirildiği spor mağazası Runner Camp, kentsel atletizm konseptini vurgulayarak mağaza ve spor salonunu birleşiminin bir örneğini sunuyor.

“Kentsel atletizm” konsepti etrafında Prism Design ve Office Coastline işbirliği ile şekillenen mekan, Şanghay’ın büyük alışveriş merkezlerinden Infinite Plaza içinde konumlanıyor. Spor mağazası tipolojisini esneterek hareketi ve dinamizmi mekana dahil eden tasarım, mağaza ile spor salonu arakesitinde, kendine has yeni bir model kuruyor.

gfds

Mekanda öne çıkan öğe, mağazayı çaprazlamasına kat eden büyük turuncu merdiven. Bu merdiven alt kattaki satış bölümü ile üst kattaki spor salonunu birbirine bağlıyor. “Günden geceye” açık ve erişilebilir olan mekan, salonu kullanmak isteyenler için etkin bir aktivite alanı sağlıyor. Bu mekanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere servis alanları, soyunma odaları da tasarımda yer alıyor.

domus-11-runner-camp

Markanın rengi olan turuncu da tasarımın kalbine yerleşiyor ve dolaşım alanlarını, sergileme alanlarını, mekan içindeki bölüntüleri tanımlıyor.

Fotoğraflar: © Alessandro Wang