Geremia tasarım ofisinin bir araba sigortası firması olan Metromile için tasarladığı ofis, kullanıcılarını sanal bir yolculuğa sevk ediyor.

San Francisco’da bulunan ofisin iç mekan tasarımı, klasik Amerikan yol filmlerinden ilham alınarak tasarlanmış. Ofis, 14.000 metrekarelik bir alanda açık ofis,  toplantı odaları, bir mutfak ve ortak alanları içeriyor. Ofisin geniş alanı, yol sahneleri yansıtan fotografik bölücü duvarlar ve bitkilerle daha küçük bölgelere ayrıştırılmış. Bu sayede kullanıcıların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacak ölçekte mekanlar elde edilmiş.

2

İç mekan hem malzeme hem de renk tercihi markanın kimliğini ve değerini öne çıkaracak şekilde gerçekleştirilmiş. Klasik arabaların kan kırmızısı, sarı ve lacivert tonları, detaylarda kendine yer buluyor. 1970’lere ve arabaların koltuk kılıflarına, yol haritalarına uzanan nostaljik yaklaşım tasarımda takip edilmiş.

Öte yandan yol filmlerinde göze çarpan imgeler de ofis tasarımında kendine yer buluyor. Film setini andıran mekanda imgelerin yeniden yorumlanmasıyla, birbiriyle uyumlu bir birliktelik kurulmuş. Cam bir bölücüler üzerinde de kimi meşhur filmlerden alıntıların bulunduğu şeritler yer alıyor. Cadde ve sokak köşelerinde bulunan trafik güvenlik aynaları da ortak alanlarda mekana hareket katmak için kullanılmış. Lauren Geremia da tasarımda mekanı genel geçer bir ofis olarak ele almak yerine hem kullanıcısına hem de ziyaretçisine farklı bir deneyim yaşatan, eğlenceli bir alan kurgulamak istediklerini belirtiyor.

3

Fotoğraflar: © Cesar Rubio