Singapurlu tasarımcı JiaHao Liao, modüler ve farklı biçimlenme seçeneklerine sahip bir mobilya koleksiyonu tasarladı.

Çin’in Ming Hanedanlığı ile özdeşleşen geleneksel ahşap mobilyalarından esinlenerek tasarlanan koleksiyon, 1 metrelik kenar uzunluklarına sahip parçalardan meydana geliyor. Parçalar kullanıcının tercihine göre farklı şekillerde bir araya gelerek sehpa, tabure ya da sandalyeye dönüşebiliyor.  Meşe ağacından hazırlanan masif ahşap elemanlar sade ve modern bir dille bir araya getirilmiş.

3

Koleksiyonda aynı zamanda küçük yaşam alanları için kullanışlı bir çözüm sunan “AdapTable” adlı bir masa da yer alıyor. Masa yüzeyinin altına gizlenen bacakları, mıknatıs ve birbirine geçmeli sistemlerle bir araya getirilip uzatılabiliyor. Böylece ihtiyaca göre sehpa ya da yemek masası haline gelebiliyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koleksiyona ek olarak tasarladığı aydınlatma elemanı da farklı üç elemandan meydana geliyor. Ahşap, doğal taş ve metalin oluşturduğu kurgu, malzemelerin bir aradalığına vurgu yaparken kullanıcıyı farklı kombinasyonlar yaratmaya teşvik ediyor. Merkezine ahşap plakayı yerleştirerek mekanda farklı açılarda ve doğrultularda ışıklandırma yapmak mümkün oluyor.

LIAO_LIGHTSCAPE_01

Fotoğraflar: © JiaHao Liao