Londra Tasarım Müzesi, Bisiklet Devrimi isimli sergisi, bisiklet biniciliğinin dününü, bugününü ve geleceğini inceliyor. Bisikletin açtığı olanakları gözler önüne seriyor. 

Tasarım müzelerinin önde gelen isimlerinden biri olan müze bu sergiyle, İngiltere’de çağdaş bisiklet biniciliğinin profesyonel bir spor olarak olimpiyat seviyesinden gündelik kullanımına kadar çeşitlenen skalasını konu alıyor. Sergi bunun yanı sıra, bisiklet tasarımında ve kullanımında yeni ortaya çıkacak olanakların mümkün sınırlarını da araştırıyor.

İngiliz ve dünya medyası tarafından birçok övgü alan sergide, önde gelen yenilikleriyle bilinen bisiklet modelleri, ilk prototipleri ve olimpiyatlarda binicilerinin derece aldığı bisikletler görülebiliyor. Bisiklet ekipmanlarının yanı sıra filmler ve fotoğraflarla da desteklenen sergi biniciliğin bulunduğu noktayı ve gelecekte gidebileceği yerleri inceliyor.

2015 yılında Sör Bradley Wiggins’ın bir saat içerisinde en uzun mesafe rekorunu kırdığı ve yine Wiggins’ın 2014 Dünya Şampiyonası’nda kullandığı bisikletler sergide yer alıyor. 2015 Fransa Turu’nu kazanan ekibin donanım ve ekipmanlarının yanı sıra altı farklı ünlü bisiklet üreticilerinin atölyelerinde kullandıkları araçlar, malzemeler ve makineler de sergilenen ürünler arasında yer alıyor. Sergi, Norman Foster ve Paul Smith’in de içinde olduğu ünlü bisikletçilerin, bisiklet sporunun geleceği ve umut vadeden gelişmeleri üzerine yaptıkları söyleşi filmiyle sonlanıyor.

Bisiklet tutkunlarının ilgisine sunulan içeriğiyle sergi, 30 Haziran 2016’ya kadar görülebilir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.