Göçmenlere ve göçmenlerin yaşadıkları sorunlara odaklanan Görünenin Ardındaki sergisi, Borusan Contemporary’de ziyaretçileriyle buluşuyor.

Çağdaş sanatçılar Krzysztof Wodiczko, Michal Rovner ve Zimoun’un üretimlerinin yer aldığı sergi, her geçen gün artan yabancılaşma ve güven eksikliği üzerinden göçmenlerin sorunlarına odaklanıyor. “Öteki olma” korkusunu büyük bir oda boyutunda üretimlerle anlatan serginin en dikkat çekici parçasıysa Michal Rovner’ın 1 ton ağırlığındaki “Parçalanmış Zaman” isimli eseri. Borusan Contemporary’ye uzun uğraşlar sonucu yerleştirilen ve doğal taştan yapılan bu ürün, özel bir teknikle aydınlatılarak izleyicileri yüzyıllar öncesinden başlayan bir göç hikayesine sürüklüyor.

Küratörlüğünü Christiane Paul’ün üstlendiği; güçler, insanlar ve bağlantılar için alan yaratan sergide Wodiczko’nun göçmenlerin zorlu hayatlarını yansıtan “Misafirler” adlı video projeksiyonu, Zimoun’un 240 karton kutuyla oluşturduğu yerleştirme ve Rovner’ın “Parçalanmış Zaman” adını taşıyan üretimlerinin yanı sıra zaman mekan kavramlarının okunduğu “İsimsiz 4” isimli hiyeroglif yansımaları yer alıyor.

Görünenin Ardındaki sergisi 21 Şubat 2016’ya kadar Borusan Contemporary’de ziyaret edilebilir.