Elektrikli aletlerin sıkça kullanıldığı yaşam alanlarında farklı priz sistemleri için geliştirilen çözümler mekanların kalitesini artırıyor. Estetik tasarımları sayesinde Häfele priz kutuları, sadece ofislerde değil, konutlarda da çokça tercih ediliyor.

Her türlü yaşam alanı için mimari detaylar sunan Häfele, teknolojinin sürekli gelişmesiyle mekanlarda hızla çoğalan kablo yüküne akılcı ve şık çözümler getiriyor. Özellikle yoğun çalışma alanlarında elektrikli aletlerin kullanılmasıyla ortaya çıkan priz ihtiyacına yönelik kullanışlı tasarımlar, mekanda uyumu, bütünlüğü ve güvenliği sağlıyor.

1

Mobilya ya da döşemelere monte edilen hareketli priz kutuları yüzeylerde temiz ve net çizgiler yaratırken ihtiyaç anında çekilerek kullanılıyor. Sonrasındaysa tekrar içeriye itilerek gözden kayboluyor. Alüminyum gövdeli olarak üretilen priz kutuları, paslanmaz çelik ya da farklı renk ve desen seçeneklerine sahip kapaklarla gizleniyor.

2

Otomatik olarak ya da kayarak açılıp kapanan kapaklar farklı tasarımlarıyla farklı stillerdeki iç mekanlarda bütünlük sağlıyor. İsteğe bağlı olarak mobilyalarla aynı malzemeden özel olarak da üretilebiliyor. İstenilen yöne doğru dönebilen priz kutuları da kullanım kolaylığı sağlarken parmak koruma sensörü sayesinde güvenliği ön plana çıkarıyor.

Priz kutuları özellikle ofis mekanlarında önemli rol oynuyor. Masalara gömülen kutular, kablo kanallarıyla birlikte mekanı düzenlemeye yardımcı oluyor. Priz kutuları içine yerleştirilen USB şarj soketleri ve data bağlantıları da ofis içi ihtiyaçlara cevap veriyor. Öte yandan tüm bu sistemler evlerinde teknolojinin izlerini incelikli bir şekilde yaşam alanlarına dahil etmek isteyenlerin de ilgisini çekerek konutlarda kullanım şansı yakalıyor.

03 Sistemi a scomparsa.pdf

Häfele’nin uluslararası güvenlik standartlarına uygun priz kutuları sayesinde her ortamda güvenli elektrik bağlantısına ulaşılıyor. Özellikle evlerde kullanılan priz çözümlerinde yer alan çocuk emniyet kilidi, çocuklar için güvenli ve sağlıklı mekanlar yaratıyor.