Berlinli tasarımcı Sebastián Erazo Fischer dar ve uzun plana sahip bir yatak odası için mobilya takımı tasarlamış. Modüler takım, depolama için ihtiyaç duyulan tüm birimleri barındırıyor.

Tasarımcı Fischer, aldığı mimarlık ve tasarım eğitimleri sonucunda ahşap mobilya tasarımları üzerinde çalışmaya devam etmiş. Kendi atölyesini kuran ve “çağdaş ahşap ustalığı” yapan Fischer farklı mekanlara yönelik özel çözümler üretiyor. Bedroom Unit adını taşıyan mobilya takımı ise yaklaşık 10 metrekare ölçülerinde dar ve uzun bir oda için özel olarak üretilmiş.

2

Modüler mobilya takımı dört farklı birimden oluşuyor ve bir yatak odasında yer alması gereken tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Asılacak kıyafetler için bir gardırop, tüm katlı kıyafetler için bir açık raf sistemi, diğer tüm aksesuar ve eşyalar için geniş bir kullanım alanına sahip çekmeceler ve son olarak da yatak başı olarak da kullanılabilecek bir komodin, tüm bu sistem içinde bir araya getiriliyor.

Ahşap birim, sürdürülebilir ve işlenmemiş malzemelerin bir araya getirildiği bitkisel bir yağ bileşimi ve titanyum oksit pigmentleri ile kaplanmış. Bu kaplama ahşabı sertleştirerek darbelere ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı bir hale getiriyor. Kaplama sayesinde parlak bir yüzey de elde edilmiş.

3

Fotoğraflar: © Bruno Giliberto