Aydınlatma teknolojisindeki gelişmeler yaşam alanlarında konforu artıracak yenilikçi çözümleri de beraberinde getiriyor. Häfele’nin aydınlatma elemanları bu bağlamda iç mekanlarda görsel kaliteyi artırarak işlevsel, verimli kullanım alanları oluşturuyor.

Mimaride hem işlevsel olarak hem de dekorasyonda aydınlatma tasarımı, mekanların olmazsa olmaz bir öğesi olarak değerlendiriliyor. Bunun için tüm yaşam alanlarında konforu, uyumu, mimari kaliteyi ve güvenliği sağlamak adına aydınlatma elemanı tasarımları öne çıkıyor. Mekanın atmosferini değiştirebilen aydınlatmalarda, Hafele’nin tezgah arası ve raf altı aydınlatma çözümleri dikkat çekiyor, raf altlarına gizlenen aydınlatmalar mekana estetik bir görünüm katıyor.

ff12_hde_en_02_029_a.fm

Evin en çok kullanılan alanlarından biri olan mutfaklarda aydınlatma, hem kaliteli vakit geçirmede hem de görsel konforu sağlamada önem kazanıyor. Her tipte mutfakta verimli çalışma alanları oluşturmak ve mekanın kurgusunu en küçük detaylarına kadar bütüncül olarak ele almak doğru aydınlatma konseptleriyle sağlanıyor. Häfele, IP44 koruma özelliğine sahip yenilikçi ve akılcı aydınlatma elemanlarıyla mutfakların yoğun çalışma alanı tezgahlar için uygun çözümler sunuyor.

Mutfak tezgahında üst dolaplar nedeniyle oluşan karanlık alanlar, sağlıksız aydınlatılmış mekanlara dönüşüyor ve bu durum yemek hazırlarken sorunlara yol açabiliyor. Bu anlamda mutfağın her alanının etkili kullanımı açısından doğru aydınlatmayla sağlanacak güvenlik ve konfor önem kazanıyor. Raf altı aydınlatmaları yeterli ışık oluşturarak tezgahın net bir şekilde algılanmasına yardımcı oluyor ve mekansal verimlilik yönünden kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Loox_Broschuere_2013_EN_001-049.indd

Häfele’nin raf altları için sunduğu çözümler de ihtiyaca yönelik olarak değişiyor. Aydınlatmalar LED, halojen ya da floresan olarak çeşitlenirken LED aydınlatmalar da raf altları için birden çok çözüm sunuyor. Kendinden yapışkanlı LED şerit aydınlatmalar, gömme spotlar ya da yüzeye monte hareketli elemanlar raf altlarını ihtiyaca göre aydınlatıyor. Uygulaması son derece kolay gerçekleştirilen LED aydınlatmalar talebe göre üst dolap içine de yerleştirilebiliyor. Böylelikle tüm yüzey bir aydınlatma elemanına dönüşüyor.

Häfele yenilikçi yaklaşımıyla mutfaklarda raf altı aydınlatma elemanlarının yanı sıra ocak arkası için de çözüm üretiyor. Ocak arkası ışıklı panel, hem yemek yaparken işi kolaylaştırıyor hem de gözü yormayan ışığıyla hoş bir atmosfer yaratıyor. Yemek yaparken sıçrayan yağ lekeleri de kolayca temizlenebiliyor. Häfele aydınlatma ürünleri, yalın tasarımlarıyla her tip ve boyuttaki mutfakta mekansal değişimin önünü açıyor.