Walker Sanat Galerisi’nin düzenlediği Hippi Modernizmi sergisi, 1960’lı yıllarda sanat, mimarlık ve tasarım arakesitini inceliyor.

Berkeley Sanat Müzesi Pasifik Film Arşivi ve Walker Sanat Galerisi’nin ortaklığıyla gerçekleştirilen sergi, 1960’lı yıllarda yaşanan toplumsal hareketleri ve bu hareketlerin çeşitli disiplinlerle olan kültürel etkileşimlerini göstermeyi amaçlıyor. Geleneksel hiyerarşilerin yıkıldığı, yeni yaşama ve birlikte çalışma koşullarının filizlendiği, radikal dönüşümlerin deneyimlenmediği yıllarda sanatçılar ve mimarlar da bu dönüşüme nasıl ayak uyduracaklarının yollarını aradılar. Farklı üretim biçimleri denediler. Kendi teknolojik, ekolojik ya da politik ama kesinlikle eleştirel olan ütopyalarının peşinde koştular.

Andrew Blauvelt’in küratörlüğünde gerçekleştirilen Hippi Modernizmi: Ütopya için Mücadele sergisi deneysel mobilya tasarımlarından alternatif strüktürlere, deneysel film üretimlerinden farklı basın yayın kollarına kadar döneme damgasını vurmuş ürünleri bir araya getiriyor.

28 Şubat 2016’ya kadar devam edecek serginin kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.