Lanzavecchia + Wai tasarım ortaklığının son mobilya koleksiyonu farklı işlevlere ve kullanımlara cevap verebilen sehpa serisiyle depolama birimlerinden oluşuyor. PlayPlay adını taşıyan koleksiyonun her bir parçası renkli ve eğlenceli bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Singapurlu mobilya firması Journey East için tasarlanan PlayPlay serisi bir masa, sehpalar, tabureler ve kabinetlerden oluşuyor. Mobilyalardaki farklı katmanlar, kullanıcının ihtiyacına göre birleştiriliyor. Sehpalar oval, daire ve beşgen olmak üzere farklı geometrilere sahip. Uzun ve kısa bacaklı katmanlar birbirlerinin üzerine yerleştirilerek farklı yüksekliklerde kullanılabiliyor. Sehpa tablası üzerinde bulunan yuvalar bacakların sabitlenmesini sağlıyor.

2

Serideki yemek masasıysa bir pinpon masasına dönüşebiliyor. Raketler ve toplar masanın gizli gözlerinde saklanırken masanın üzerindeki çizgi de oyun yüzeyini tanımlıyor. Böylece masanın ortasına eklenen “ahşap file” sayesinde yemek masası keyifli bir akşam eğlencesine imkan tanıyor. Yemek masasını tamamlayan oturma birimleriyse ayaklarındaki tekerleklerle kolayca taşınabiliyor.

3

Sehpalardaki renklerle bezenmiş tasarım anlayışı kabinetlerde de devam ettirilmiş. Akordeon biçiminde şekillendirilmiş kapakların boyanmış yüzleri, farklı açılardan bakıldığında farklı görüntüler oluşmasını sağlıyor.

Koleksiyonun her bir parçası Güney Doğu Asya’da Endonezya maunundan üretilmiş. Tasarımcılar malzeme seçimiyle kültürel kodları ve toplumsal hafızayı ürünlerine taşımayı hedeflemişler. Retro çizgileri üretimlerinde yansıtmaya çalışan tasarımcılar mobilya firmasının 20 yıllık üretim geçmişine renkli ve yenilikçi bir yaklaşım kazandırmışlar.

4

Fotoğraflar: © Lanzavecchia + Wai