Anagrama mimarlık ofisi tasarımı Meksika’daki Kindo mağazası, bebeklerin motor becerilerini geliştiren geometrik şekilli oyuncaklardan ilhamla tasarlanmış.

San Pedro Garza kentinde yer alan Kindo mağazasının iç mekan tasarımını gerçekleştiren Anagrama ekibi, mekanı çocukların bir bütün olarak etkileşime geçebileceği bir yer olarak kurgulamış. Geometrik şekillerin metal bir boru üzerinde hareket ettirildiği abaküsvari basit ve öğretici oyuncaklar tasarımın temeline oturuyor diyebiliriz. Mağazaya bu oyuncağın tüm mekanı dolaşan dev bir modeli yerleştirilmiş. Tasarımda seçilen renklerdeyse, markanın özel olarak çocukların kişiliklerini yansıtmak amacıyla kullandığı paletten pastel ve neon tonlar ön plana çıkıyor.

1

Ayrıca iç mekan tasarımında yetişkinlerin kendini çocuk gibi hissettiği bir deneyim kurgusu da hedeflenmiş. Bu anlamda abaküs boruları mekan içinde kıyafetlerin sergilenmesi için alan yaratırken müşteriler borular üzerindeki geometrik elemanları özgürce hareket ettirip oyuna dahil olabiliyor. Bu kurgu, markanın hareketli yapısını tamamen yansıtmış oluyor.

Tasarım ekibinden Robert Trevino; zamansız ve neredeyse klasik haline gelmiş bu oyuncağın müşteriler mekana girdikleri andan itibaren onları karşılayarak etkileşime geçiriyor. Kurgu, büyükleri kendi küçüklüklerine götürüyor. Kindo mağazasının eğlenceli ve hareketli hali, tasarım ekibi Anagrama tarafından markanın torbalarına, kartvizitlerine ve basılı tüm diğer malzemelerine yansıtılarak bütüncül bir marka kimliği yaratılmış.

3

Fotoğraflar: © Anagrama