Türkiye’nin hemen her şehrinde gerçekleşmekte olan kentsel dönüşüm projeleri, yaşadığımız mekanları da hızla değiştiriyor. Mekanların gerek niteliksel gerekse boyutsal değişimleri yeni yaşam tarzlarını, beklentilerini de beraberinde getiriyor. Häfele bu süreçte konforlu mekanlar üretmeye devam ediyor.

Kentsel dönüşüm özellikle konut sektörünü derinden etkiledi. Sektördeki bu hareketlilik, konut alımı ve satışında artışa sebep oldu. Konut alımında kararı büyük ölçüde etkileyen unsursa öncelikle mutfaklar ve banyolar oluyor. Ailelerin salonlarından sonra en fazla vakit geçirdikleri alan mutfaklar olarak karşımıza çıkıyor. Yaşam standardının yükselmesi kadının da çokça vakit geçirdiği mutfak konusunda hassasiyetini ve beklentisini artırıyor.

lemans köşe kiler sistemi

Akılcı Çözümler

İş hayatıyla birlikte hızlanan yaşantısında kadınlar mutfakta konforu, işlevselliği ve uyumu tercih ediyor. Häfele de mekanlarda bu beklentiyi karşılayacak çözümler üretiyor. Kentsel dönüşüm sürecinde zorunlu olmamakla birlikte büyük ölçüde küçülen mutfaklar için teknolojik, akılcı ürünler sunuyor. Häfele’nin öncelikli üretim anlayışı, ailelerin en çok kullandıkları alanlardan biri olan mutfaklarda geçirilecek zamanın kaliteli, huzurlu ve verimli olmasını sağlamak. Bu anlamda küçülen metrekarelerde işlevsel ürünlerle verimli kullanım üzerine yoğunlaşırken geniş metrekarelerde şık, teknolojik ve fark yaratan aksesuarlara yer veriliyor.

manhattan mutfak

Aydınlık Mekanlar Ve Uyum

Ferah ve aydınlık ortamlar yaratan Häfele, mutfak elemanlarında ışığın ve rengin önemine dikkat çekiyor. Özellikle kadınlarda öne çıkan uyum arayışına cevap verecek ürünler tasarlayan Häfele, beyazı ve doğadan ilham alan diğer renkleri yoğunlukla kullanıyor. Aksesuarların uyumlu birliktelikleri kullanımı da daha kolay hale getiriyor. Dolap içlerinden raflara, çekmecelerden kapı kollarına kadar her bir ürünün bütünselliği Häfele’nin tercih edilmesini sağlıyor.

climber elektronik kapak sistemi

Häfele’nin kaliteli mekanlar yaratmaya dair yaklaşımını Hilmi Uytun’dan dinleyebilirsiniz.