New York’un hava fotoğrafları, Jeffrey Milstein’in objektifinden yansıyor. Helikopterden çekilen çarpıcı görseller Benrubi Galeri’de ziyaretçiyle buluşuyor.

Hareketin hiç durmadığı New York şehrinin kendine has dokusu Milstein’in fotoğraflarıyla yeniden gözler önüne seriliyor. Yaklaşık 400 metre yükseklikte uçan bir helikopterin açık kapısından çekilen fotoğraflar, New York’un önemli yapılarını, parklarını ve bahçelerini farklı bir açıdan yakalamış.

1

Sokakta yürürken kendini bir şekilde belli eden ama tam olarak okunamayan yerleşim izleri hava fotoğraflarında çarpıcı bir şekilde ortaya konmuş. Yerleşim planının ortaya çıkardığı geometriler, büyük kent parkları, kentin yeşil alanları ve yapı stoğu ilginç imajlara dönüşmüş. Fotoğraflar aynı zamanda kentin yeşil alan eksikliğine ağır bir eleştiri getiriyor.

5

Sanatçının New York fotoğraflarından oluşan seri, sanatçının Los Angeles fotoğraflarını da içeren Lany Sergisi kapsamında yer alıyor. Sergi 22 Ağustos’a kadar Benrubi Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf: © Jeffrey Milstein