CaxiaForum Barcelona, Aalto’nun yaşamı ve eserlerini inceleyen “Alvar Aalto 1898-1976, Organik Mimarlık, Sanat ve Tasarım” sergisine ev sahipliği yapıyor. Vitra Tasarım Müzesi’nin katkılarıyla gerçekleşen sergide Aalto’nun ikonik yapılarının yanı sıra hayata geçmemiş projelerine de yer veriliyor.

Finlandiyalı mimar Alvar Aalto’nun eserleri Jochen Eisenbrand’in küratörlüğünü üstlendiği sergide ziyaretçileriyle buluşuyor. Aalto’nun çalışmalarına yeni ve daha çağdaş bir bakış açısı kazandırmak hedefleniyor. Bu doğrultuda sergide Vitra Tasarım Müzesi ve Alvar Aalto Müzesi’nin arşivlerinin yanı sıra Aalto’nun ünlü yapılarının alman fotoğraf sanatçısı Armin Linke tarafından çekilen yeni fotoğrafları da yer alıyor.

Sergi “la Caxia” vakfının uzun soluklu mimarlık sergileri dizisi kapsamında yer alıyor. Bu sergi dizisi aracılığıyla vakıf, ziyaretçilere yalnızca belirli mimari üslupları ve dönemleri göstermeyi değil aynı zamanda etrafımızı kuşatan yapılı çevreye dair daha geniş bir perspektif sunmayı hedefliyor.

“Alvar Aalto 1898-1976, Organik Mimarlık, Sanat ve Tasarım” sergisi 23 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf: © Alvar Aalto Museum