Häfele, “İnovasyon ve İlham” temasıyla tasarlanmış olan standıyla Almanya’da mayıs ayında düzenlenen Interzum Fuarı’ndaydı. 

Häfele’nin Interzum’daki konsepti “Her bir metrekarede daha fazla yaşam” olarak belirlenmişti. “Daha fazla yaşam” ifadesiyle Häfele’nin detay çözümlerine getirdiği rahatlık, kolaylık ve işlevsellik vurgulandı.

Häfele ürünlerine entegre edilmiş olan inovatif donanım teknolojisi sayesinde mimarlar ve tasarımcılar bir mekanda ya da üründe istenilen rahatlığı ve basitliği uygulama şansı buluyor.

İlham Alanı

Häfele standındaki İlham Alanı, küçük mekanların etkili bir şekilde tasarlanabileceğini göstermek amacıyla kuruldu. Bu alanda gösterilen işlevsel temalar, yaşam alanlarını çalışma alanlarına dönüştürebiliyor ya da bunun tam tersi olacak şekilde çalışma alanları kolayca yaşam alanlarıyla birleşebiliyor.

İnovasyon Alanı

Kentsel mekanın zorluklarına dair önerilen çözümleri anlatan İnovasyon Alanı’nda işlevsel mühendislik detayları gösterildi.

Bu alanda özellikle Häfele’nin çözümlerdeki detaycı arayışlarına vurgu yapılırken Häfele’nin mümkün olan her mühendislik detayının üretimine hakimiyeti de anlatıldı. İnovasyon Alanı’ndaki diğer temaysa kolaylıktı. Tedarik, yükleme ve kullanıma dair Häfele çözümlerinin basitliği bu alanda anlatıldı.

Fuarda gösterilen birkaç yenilikçi Häfele ürünü:

Slido: Design 80M

Slido Design 80-M, tamamen açıldığında en yüksek oranda açıklığı sağlayan, yenilikçi tek kanatlı kayar kapı sistemi olarak tanımlanıyor. 80 kg taşıma kapasitesi olan sistemin, ahşap ve cam kayar kapılara uygun versiyonları bulunuyor. Slido Design 80-M sert zeminlerde kullanıldığında herhangi bir kılavuza ihtiyaç duymuyor, bu sayede yerde gözü rahatsız edecek bir metal parçası olmuyor. Taşıyıcı mekanizma ve ray sistemi kapının arkasında gizlendiğinden dolayı detayların görünmemesi özellikle tutkulu tasarımcılar için heyecan verici bir çözüm sunuyor.

Startec 

Häfele, Startec kapı kolları ile dayanıklılığın, renklerle uyumun, işlevselliğin ve yüksek performansın bir arada yer aldığı bir ürün grubunu sunuyor.

Bu ürün grubu; giriş kapısı, iç mekan kapısı, cam kapılar, kayar kapılar ve yangına dayanıklı kapılarda kullanılabilmesiyle tasarımcılar ve mimarlar için donanımsal ihtiyaçlara cevap sunuyor. Yenilikçi paslanmaz çelik kapı kolu serisi, en zorlu talepler ve hafif kullanım için tasarlanarak mukavemet testini 2 milyon hareket döngüsüyle geçti.

Buradan Interzum 2015′e ait videoları izleyebilir, Häfele standını 360 derece gösteren sanal turu inceleyebilirsiniz.