Uluslararası İç Mimarlar / İç Mekan Tasarımcıları Federasyonu (IFI) 30 Mayıs 2015 tarihinde Dünya İç Mimarlar Günü nedeniyle kutlama yapıyor. Etkinliğin bu yılki teması “Herkes İçin Tasarım” (Design for All) olarak belirlendi.

Dünya İç Mimarlar Günü, IFI tarafından iç mimarlık ve iç mekan tasarımcılığına dikkat çekmek için 2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen bir etkinlik. Etkinlik, profesyonelleri, ulusal organizatörleri, tasarım tutkunlarını buluşturuyor ve kamuyu, yaratıcılığı, hayal gücünü, vizyonu ve tutkuyu keşfetmeleri için etkinliğe davet ediyor. Ayrıca iç mekanların toplum, kültür ve gelecek tasarımındaki yerine dikkat çekilmeye çalışılıyor. Bu bağlamda IFI ekibi, aslında iç mimarlık tasarımının en nihayetinde insanlık için olduğunu ve insanlığın tasarımın asıl müşterisi olduğunu belirtiyor. IFI, şöyle devam ediyor: “İnsan deneyimlerini şekillendiren iç mekanları biçimlendiriyoruz.”

Her yıl düzenlenen etkinliğin bu yılki teması “Herkes için Tasarım” olarak belirlendi. Tema; değer, ilişki, ve sorumluluk kavramlarını “iyi tasarım” sloganıyla kültür, sektör, yaşam ve çevrenin değerini artıracak bilgiler için kullanmayı amaçlıyor. IFI, iyi bir tasarımın hayatı değiştirebileceğini ve yaşamak, çalışmak ve deneyim için daha iyi mekanlar yaratabileceğini belirtiyor. Etkinlik, çeşitli konferanslara, forumlara, açık atölyelere, öğrencilerin pratiklerini geliştirmeye yönelik programlara, sergi ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Ayrıca, gelecek nesil için düzenlenen ve eğitimcilerle çocukları buluşturmayı amaçlayan etkinlikler de yer alacak.

Detaylı bilgi için tıklayın.