Meksika’nın Oaxaca eyaletine özgü bir el işi kemer yapma dokuması ile tasarlanmış olan Loom koleksiyonu, sandalye ve tabureden oluşan çağdaş bir oturma çeşitliliği sunuyor.

Mobilya markası H’ye ait olan Loom koleksiyonunun tasarımında benimsenen konsept, ürünlerin hafif ve konforlu olması yönünde gelişmiş. Tasarım, özellikle yemek odalarında ve ofislerde kullanılabilecek nadir rastlanan bir sandalye olmayı amaçlıyor. Koleksiyon hem sade hem şık görünümü sayesinde iki mekana da uyum sağlayabilecek özellikte.

Koleksiyonun Özellikleri
Loom koleksiyonunda bulunan sandalye ve taburenin ikisi de ahşap iskeletlere sahip. Bu ahşap iskeletler dört farklı renkte tasarlanmış. Ahşap iskeletlerin üzerinde ise elastik polyester kumaşından Oaxaca, Meksika’da görülen bir dokuma yöntemi kullanılarak yapılmış olan bağcıklardan oluşan oturma yeri bulunuyor. Sandalyede tabureden farklı olarak yine aynı malzemelerden yapılmış yaslanmaya yarayan bir koltuk arkalığı bulunuyor. Sandalye ve taburenin toplamda sekiz farklı rengi var. Tamamen dokunarak ve farklı bir örgü yöntemiyle tasarlanmış mobilya serisi, geleneksel el işi dokuma yöntemlerini modern bir çizgide sunuyor.

Mobilyaları Kişiselleştirme
Londralı mobilya markası H günümüze adapte olarak internet kullanıcılarının kolayca alışveriş yapabileceği bir internet mağazası açıyor. Okuyucularından üç kişiye de markanın internet mağazasının açılışını kutlamak için elastik dokuma Loom Chair adlı sandalyelerden kazanma şansı veriyor. Toplamda sekiz farklı renge sahip olan sandalye ve taburelerden müşterilere çekiliş kapsamında iki ayrı seçim hakkı verilmiş.

H mobilya firmasının internet mağazası ücretsiz dağıtım, teslim ve iade seçenekleri sunuyor. Firma aynı zamanda ısmarlama ürün siparişleri de alıyor. Müşteriler firmanın mevcut ürünleri üzerinde değişiklik, adaptasyon ya da modifikasyon isterlerse talepte bulunabiliyorlar.

Fotoğraflar: © www.hfurniture.co