10-12 Aralık 2014 tarihlerinde “İspanya’dan Türkiye’ye Tasarım” etkinliğinin üçüncüsü İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği’nde gerçekleşecek.

Etkinliğin amacı, katılımcı Türk firmalara endüstriyel tasarım, ürün tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, yenilikçi ürün tasarımı gibi konularda danışmanlık hizmeti verilmesi ve işbirliği fırsatları sunulması için tanışma ortamı hazırlamak. Etkinlik, İspanya Ticaret ve Yatırım Ajansı (ICEX) ve İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği İstanbul Ofisi işbirliğiyle düzenleniyor. İspanya’dan Türkiye’ye gelecek olan tasarım firmaları üç gün boyunca Türk firmaları ofislerinde ziyaret edecek. Açılış gününde Hilton İstanbul Bosphorus’ta firma sunumları yapılacak ve ardından İspanya Büyükelçisi Rafael Mendivil Peydro kokteyl düzenleyecek.

Etkinlik için İstanbul’a gelen firmalar arasında Crous Calogero SCP tasarım ofisi, Magma Design S.L. adlı endüstriyel tasarım ofisi, Mormedi S.A. adlı endüstriyel ve yenilikçi tasarım ofisi, Stimulo Design S.L. adlı ürün tasarımı ve yenilikçi ürün tasarımı ofisi, Tiscar Design S.L. adlı endüstriyel tasarım ofisi bulunuyor.

Katılmak isteyen tasarım firmaları İspanyol tasarımcılarla birebir görüşme talepleri ve etkinliğe ön kayıt yaptırmak için İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği’ne elektronik posta gönderebiliyor. Ayrıca iPad’e ücretsiz indirilebilen Design in/from Spain adlı dergiye ulaşmak mümkün. Bu yıl etkinliğe katılmak için İstanbul’a gelen firmalar hakkında daha fazla bilgi için www.spainbusiness.gen.tr adresi ziyaret edilebilir.