Mimarlık eğitimi üzerinde tecrübeli akademisyenlerin düşünce ve edinimlerini anlatacakları “Mimarlık Eğitiminde Pedagoji ve Pratik Arasında Var Olmak” Sempozyumu 4-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Eğitimcilere yol göstermek, üniversitelerin desteğini arttırmak, ortak çalışma alanlarını özendirmek amacıyla eğitimin pratik alandaki varlığını eğitim alanına katkısıyla ilişkilendirerek anlatmayı amaçlayan seminerler dizisi ilk defa bu yıl İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından düzenleniyor. Eğitim alanı ile pratik alanı bilgi aktarımı ve entegrasyon başlıkları altında bütünleştirecek olan seminerler, mimarlık eğitimine ve pratiğine olan bakış açılarını değiştirmek niyetinde. Bu amaçla seminerler, öğrencinin pratik alandaki varlığı ve eğitimcinin eğitim ortamındaki görüşlerini hedef alıyor.

Seminerler Eğitim Alanı, Pratik Alanı, Bilgi Aktarımı ve Entegrasyon adlı üç ana başlık altında toplanıyor. Stüdyo eğitiminden stajlara, yarışmalara, çalıştaylara, uygulama projelerine, yüksek lisans eğitimine ve akademik hayata kadar uzanan konular bu başlıklar altında inceleniyor. Seminerler sonunda ise oluşturulan bilgiler türkçe ve ingilizce olarak basılacak bir kitapta derlenecek.

Prof. Dr. Abdi Güzer, Doç. Dr. Lale Özgenel, Prof. Dr. Ayhan Usta, Doç. Dr. Adnan Aksu, Prof. Dr. Ayşen Yavaş, Doç. Dr. Yasemen Say Özer, Yrd. Doç. Dr. Murat Sönmez, Prof. Dr. Sinan Mert Şener, Yrd. Doç. Dr. Deniz Dokgöz, Doç. Dr. Yüksel Demir gibi isimlerin bulunduğu seminer, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin hocaları tarafından yürütülecek oturumlarda konuşma yapacak.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayın!