Häfele Çin, Şangay’daki yeni flagship mağazasını açtı. AIM tasarımıyla hayata geçen mağazanın, Häfele World of Experience (Häfele Deneyim Dünyası) konsepti altında mimarlar, tasarımcılar, yatırımcılar, mobilya üreticileri ve iç mekan tasarımcılarının fikir alışverişinde bulunacağı, Häfele uzman ekibiyle birlikte çözümler üreteceği bir think-tank, eğitim merkezi ve etkinlik alanı olarak hizmet verecek. Hafele Çin, Beijing Merkez Mağazası, Schenzen Deneyim Merkezi ve Chengdu mağazalarının ardından, 1000 metrekarelik bir alanı kapsayan Shanghai World of Experience projesini de hayata geçirmiş oldu.  

AIM imzasını taşıyan mağaza,  “inovasyon, ilham ve iletişim” temaları etrafında kurgulanmış. Mağazaya gelen ziyaretçiler doğrudan,  gri ağırlıklı mekanın kırmızı koltuklarla canlandığı, ferah ve konforlu merkez alana ulaşıyor.  Enerji ve tutkuyu ifade eden Hafele kırmızısının gri ağırlıklı mekana kattığı dinamizm, sembolik olarak “teknolojik inovasyon” ve “ilham”ın mükemmel bütünlüğünü anlatıyor. Merkez alanın dışında farklı temalara ve işlevlere göre ayrılan 10 bölüm yer alıyor: Orman manzaralı bir apartman katı,  akıllı stüdyo tipi bir ev,  bir otel odası, ürün sergileri, teknik oda ve kulp bölümü gibi…

futuristik-hafele1

Merkez alanın dingin görünümünün aksine,  tüm bu alanlar farklı sürprizlerle dolu.  Ziyaretçilerin ürünleri ve mekanları kendilerinin keşfedip deneyimleyebileceği alanlar olarak tasarlanmış.  O yüzden de “Açıl Susam Açıl” konseptine uygun olarak kayar ve katlanır kapılarla bölümlenmiş.

En çok dikkat çeken bölümlerden biri de orman manzaralı apartman dairesi. “İlham” veren mekan, modern tasarımın son teknoloji donanımlarla buluştuğu oturma odası, mutfak, yatak odası ve giyinme odasından oluşuyor. Oturma odasında, iPad aracılığıyla kumanda edilebilen elektronik kayar ve açılır dolap kapakları, boyut değiştiren masalar ilhamını Häfele yeniliklerinden alıyor.

hafele-experience

Otel odası, otel alanında son trendleri ortaya kolan bir tasarım… Geleneksel Şangay stilini modernize eden otel odası,  Çinli ahşap ustalarının hünerini ortaya koyuyor. Büyük cam kayar kapı çözümleri odayı zarifçe bölüyor. Ahşap parmaklıklarla kapanan gardıroplar Hafele mobilya donanımlarının bir başka uygulama alanı.

Akıllı stüdyo tipi dairede ise küçük alanları değerlendiren farklı çekmece ve açılır kapak çözümleri; mekanları ayırırken düzen getiren kayar ve açılır kapılar, yemek masasını tek bir hareketle yataklı bir kanepeye dönüştüren elektronik kaldırma mekanizması deneyimlenebilir. Kısacası, cam kayar kapılarla bölümlenmiş sınırlı bir alanda sınırsız bir perspektif sunuyor.

hafele-experience1

İlham veren deneyim alanlarının yanı sıra,  Häfele’nin LED teknolojilerinin sergilendiği aydınlatma, kayar, tek yönlü açılır, çift yönlü açılır ya da döner kapı gibi farklı kapılar ve kapı aksesuarları da ziyaretçilerin ihtiyaçları olan sistemi kolayca bulabileceği biçimde kurgulanmış. Modernden klasiğe birçok farklı stil ve malzemeden kapı kolları, bağlantı elemanları, kilitler, menteşeler de Häfele teknolojisini deneyimleme fırsatı veriyor.

hafele-experience2

Shanghai World of Experience,  “inovasyon, ilham, iletişim” temasının etrafında yeni fikirler, mekanlar ve ürün uygulama örnekleri, profesyonellere proje standartlarını güncelleyebilecekleri ve çözümlerini derinleştirebilecekleri mükemmel bir ortam sunuyor.