New Museum: Ideas City ve NEW INC.
İstanbul Modern’de 27 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek olan “Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika” etkinliğinin konuşmacıları New Museum Yardımcı Direktörü Karen Wong ve New Museum NEW INC Direktörü Julia Kagenskiy. Konuşmacılar, Ideas City ve NEW INC. girişimlerini sunacaklar.

İstanbul Modern’in düzenlediği MÜZELER KONUŞUYOR platformu sayesinde, çağdaş müzecilik ve müze deneyimi ayrıntılı bir şekilde inceleniyor. ABD’deki müzeciliğin geçmişi ve sanat kurumları, günümüzün müze uygulamarını ve tüm dünyadaki kültürel kurumların işleyişini değiştirecek şekilde etkiledi. Konuşmalar, müze yönetimi, küratöryel pratikler, koleksiyonlar ve arşivler, izleyici oluşturma ve halkla ilişkiler, eğitim ve sosyal programlar, etkinlik programları, yerel ve küresel pazarlama ve iletişim stratejileri, yeni teknolojiler, müze mimarisi ve müze iç alanlarının yeniden tanımlanması gibi temel konulara odaklanıyor.

MÜZELER KONUŞUYOR: KONUĞUMUZ AMERİKA serisi, 2012 Kasım ayından bu yana SFMOMA, Guggenheim Müzesi, Metropolitan Müzesi, Museum of the Moving Image, MoMA, Hirshhorn Müzesi ve Heykel Bahçesi ve Getty Araştırma Enstitüsü gibi müzelerden profesyonelleri, pazarlama, eğitim, dijital medya, mimarlık ve ziyaretçi deneyimi gibi çeşitli konu başlıkları altında ağırladı. Konuşmalar, Walker Sanat Merkezi, Whitney Amerikan Sanatı Müzesi ve New Museum’un katılımıyla son bulacak.

Sanat, teknoloji ve tasarım alanlarında yaratıcı uygulamalar yapan kişileri desteklemek üzere tasarlanmış platform projesi olan NEW INC hakkında Müze Yardımcı Direktörü Karen Wong ile New Museum NEW INC Direktörü Julia Kaganskiy bu girişimlerinin vizyon ve süreçlerini 27 Kasım Perşembe saat 19:00’da paylaşacaklar.