Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ARKIMEET 2014, “Architects Meet In İstanbul” mottosuyla yola çıkıyor. Konferans ve panellerin tamamı 19-20 Kasım tarihlerinde Four Seasons Hotel The Bosphorus’da düzenlenecek.

Düzenlenen konferans, panel, etkinlik ve ödül törenine ilave olarak katılımcıların kendi aralarında iletişim kurmasını da amaçlayan ARKIMEET, bu yılki temasını “Ya Sonra?” olarak belirlemiş. “Ya Sonra?” teması günümüzün hızlı değişimini, yakın geçmişe kadar bahsi geçen kavramların yitirilişini, küreselleşme ile kimlik kaybı arasında kalınan durumu irdelemeyi amaçlıyor. Tüm bunların çerçevesinde kentlerin, binaların, tasarımların, ürünlerin ve yenilikçi süreçlerin değişimi sorgulanıyor. Geleceğe dönük sorular sorarak tasarımcıların mevcut durumu nasıl değerlendireceği üzerinde tartışılıyor.

Etkinlikte mimarlardan, profesörlerden, tasarımcılardan, inşaat mühendislerinden, şehir plancılarından, gazetecilerden, karikatüristlerden, sanatçılardan oluşan çeşitli meslek gruplarının yer alması bekleniyor. Konuşmacılar ulusal ve uluslararası bağlamda çalışan isimlerden oluşuyor. ARKIMEET’te konferans, özel etkinlik, diyalog, ödül töreni, panel gibi etkinlik çeşitleri yer alıyor. Ödül töreninde ise Arkitera Ödülleri, Genç Mimar Ödülü, İşveren Ödülü, RAF Yapı Malzemesi Ödülü gibi çeşitli ödüller sahiplerini buluyor.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için: www.arkimeet.com