Philipp Aduatz, deneysel bir mobilya tasarımını geleneksel yağlı boya ile birleştirdi. Masanın şekli ve renk geçişleri yeni fikirleri deneme cesareti sayesinde gerçekleşmiş.

Farklı teknikler ile çeşitli disiplinleri birleştirme fikri, ilgi çekici ve eğlenceli projelerin doğmasını sağlayabiliyor. Avusturyalı tasarımcı Philipp Aduatz, böyle bir fikirle yola çıkarak Kanvas Masa’yı tasarlamış. Deneysel mobilya zanaatını geleneksel yağlı boya tekniği ile harmanlayan Aduatz, masa formunu, bir tabla üzerine reçinenin dökümü ile üretmiş ve dış hatları ise malzemenin viskozitesine bağlı olarak şekillenmiş.

philipp-aduatz-canvas-tables-furniture-oil-painting-tent-london-london-design-festival-designboom-03

Gökyüzündeki Renkler
Masa yüzeyi yağlı boya ile giydirilerek renk geçişlerinin olduğu bir desen tasarlanmış. Bu desen, giderek solan bir renk paletine sahip olduğu için masanın, gökyüzündeki yumuşak renk geçişine çağrışım yapılması istenmiş. Fırça darbeleri kuruduktan sonra yüzeye bir cila katmanı daha uygulanmış. Bu özel ve temiz cila katmanı, renk değişimlerini korumak ve mobilyanın günlük kullanımında bir rahatlık sağlamak için eklenmiş tabi ki. Masanın çelik ayakları, güçlendirilmiş fiberglas reçine yapı sayesinde masa tablasına bağlanmış. Bu teknik ile farklı boyutlarda masalar üretilmiş.

philipp-aduatz-canvas-tables-furniture-oil-painting-tent-london-london-design-festival-designboom-11

Alışılmışın dışında malzemeler ve üretim tekniği ile tamamlanan deneysel masa, Tent London’da Londra Tasarım Festivali 2014 kapsamında gösteriliyor. Philipp Aduatz, deneyselliğin heyecan verici yanına dokunarak romantik bir masa üretmiş gibi görünüyor. Aynı teknik ile masa tablası üzerinde çok daha farklı desenler oluşturulabilir.

philipp-aduatz-canvas-tables-furniture-oil-painting-tent-london-london-design-festival-designboom-12

Ayrıca masanın üretim tekniğini daha detaylı anlatan videoyu izlemek için tıklayın.

Fotoğraflar: © Philipp Aduatz