Hello Wood 2014 Etkinliği, öğrenci ekiplerini “Denge ile Oynamak” ve mimari deneyler yapmak üzere çağırdı.

Geleneksel Hello Wood kampı bu yıl beşinci kez Macaristan’da düzenlendi. Bir hafta süren workshopta öğrenciler farklı danışman yürütücüler ile birlikte ahşap strüktürler kurarak çeşitli enstalasyonlar tasarladı. Bu yıla ait Denge ile Tasarlamak teması ile on dört farklı strüktür tamamlanmış. Pek çok tasarımcı ve mimarın yanı sıra bu yılın özel yürütücü konuğu Benedetta Tagliabue oldu.

Cornwalk
Yere özgü yerleştirmeya bir örnek olan Cornwalk, mısır tarlası üzerinden geçen bir rampanın gün batımına yönelmesi fikriyle yapılmış.

Playground
Architecture Uncomfortable  Workshop isimli ilginç oluşumun yürütücülüğünde gerçekleşen Playground, tanımlı bir mekandaki oyunun dengeleri üzerine yoğunlaşarak çalışmış.   

SPACEship
SPACEship isimli workshopta ahşap bir uzay gemisi tasarlanarak düşük teknoloji bir malzeme ile yüksek teknoloji bir strüktürün arasındaki dengenin düşünülmesi amaçlanmış.

Woodwox
BLOKK Design Studio ve Spora Architects yürütücülüğünde gerçekleşen Woodwox, devasa ahşap bir enstüraman ile sonuçlanmış. Kocaman müzik aletini çalabilmek için ekip olarak enstrümanın başına geçmek gerekiyor.

Diğer tüm workshop konularına, anlatımlarına ve videolarına websitesinden ulaşmak mümkün: http://www.hellowood.eu/

Fotoğraflar: © Tamás Bujnovszky