Sleepbox, evinizden uzakta ve kalabalıklar içinde çok yorgun olduğunuzda konfor içinde dinlenebilmeniz için tasarlanmış bir kutu.

Evimizdeki yatağın konforuna günlük yaşantımızın her anında olmasa da içinde bulunduğumuz farklı durumlarda ihtiyaç duyabiliriz. Arasında uzun saatler olan aktarmalı uçuşlar sırasında, hasta yakınları saatler boyunca hastanede kalmak zorunda olduklarında ya da ofislerde uzayan mesai saatlerinde kısa süreli rahat bir uyku, güne verimli ve enerjik devam edebilmeyi sağlar. Uyku birimi olarak tasarlanan Sleepbox, mümkün olan her yerde uyku ihtiyacını karşılayabiliyor. Ayrıca çok yıldızlı otellerdense sadece kalacak temiz bir yeri tercih eden gezginler için de pek çok Sleepbox’ın bir araya gelmesiyle kapsül oteller yapılabilirken ofislere, havaalanlarına, hastanelere ve bunun gibi sosyal alanlara birkaç tane konularak kullanıcının istekleri karşılanabiliyor. Tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik seçenekleri bulunan bu uyku kutusu mümkün olan en az alanda en fazla verimi sağlıyor.

1379708389_510826d77953aAAAAA

Verimli Tasarım
Sleepbox, kullanıcı merkezli bir tasarım. Kutunun en işlevsel birimi nevresimini otomatik olarak değiştiren yatak. Kullanıcının kutuyu terk etmesinden sonra nevresim otomatik değişiyor. Böylelikle yeni gelen kişiyi temiz bir oda karşılıyor. Sleepbox, pansiyon pazarını farklılaştırmak için pansiyon sahiplerine özgün olanaklar sağlıyor. Rezervasyon sitelerindeki olumlu geri dönüşlere göre uyku kutusu müşteriler üzerinde olumlu etkiler bırakıyor  ve ağızdan ağıza yayılıyor. Sleepbox Tasarım Pansiyonları, düşük sezonda bile yüksek doluluk oranı gösteriyor.

Daha yüksek verimli zemin kullanımı ranzalı Sleepbox Double birimleriyle mümkün olabiliyor. Ayrıca aynı derecede konfora sahip ve aynı alanı işgal eden üç kişilik Sleepbox Triple de bulunuyor. Her ünite ısı izolasyonuna sahip. Eğer klimayla beraber merkezi bir havalandırma sistemine bağlanırsa dışarının havası önemli seviyede değişiklik gösterirken içerisi hala 20°C’yi koruyabiliyor. 200 metrekarede 60 yataklı bir pansiyonun açılmasını mümkün kılıyor.

1379708398_581239_230590633711939_46830126_nAAAAAA

Ofiste Uyku Saati
Çalışmalar, gün içinde kestirmenin uyanıklığı artırmak, ruh halini iyileştirmek ve kazaları azaltmak için çok iyi bir yol olduğunu gösteriyor. Pek çok iş yeri çalışanlarına kestirebilmeleri için bir alan sunmuyor. Sleepbox çalışanların çalışma oranını ve bağlılığını artırmak için ideal bir çözüm olabilir. Sleepbox’la beraber ofiste uzun saatler çalışmak zorunda olan çalışanlar için fazladan uyku saati sağlanabilir.

Henüz kullanımı çok yaygın olmayan bu kutunun ilerleyen zamanlarda metropol hayatının getirdiği hızlı yaşam içerisinde daha çok yer alması kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor.

1379705958_45527_10151343801504792_1998043840_nAAAAA

Fotoğraflar: © Sleepbox