Hürriyet Dünyası gayrimenkul sektörünün en iyilerinin ödüllendireceği yarışma için düğmeye bastı. Hafele’nin “Mutlu Mekanlar Sponsoru” olarak destek verdiği ‘Sign Of The City Awards’ta kazananlar 6 Kasım’da açıklanacak.

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörüne değer katacak, ‘şehre atılan imza’ anlamına gelen yarışma,  Rahmi Koç Müzesi’nde gayrimenkul ve mimarlık sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı bir etkinlikle tanıtıldı. Sign of The City Awards’ın dünyaca ünlü sahne şovlarının da yer alacağı final gecesi ise 6 Kasım’da Four Seasons Hotel’de gerçekleşecek.

Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan etkinlikte yaptığı konuşmada gayrimenkul sektörünün Türk ekonomisi için önemine dikkat çekti. Tandoğan, inşaat sektörüne yeni bir soluk getirecek yarışmada, dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliklerinden kabul edilen olan Mipim ile stratejik işbirliği yapılacağını dile getirdi. Yarışma detaylarını ise Hürriyet Reklam Grup Müdürü Onur Yılmaz paylaştı. Yarışmada mimar ve yazar Doğan Hasol önderliğinde alanında uzman jüri üyelerinin bulunacağını belirten Yılmaz, “Uluslararası platformda önemli bir yere sahip Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve yüksek standartların belirlenmesine katkı sağlamak için bu yarışmayı planladık. Prestiji sorgulanmayan, ödüllerine saygı duyulan bir yarışma hedefliyoruz. Yarışmanın başvuru ve değerlendirme aşamasında Ernst&Young danışmanlık şirketi ile çalışacağız. Amacımız bu yarışmayı her yıl gerçekleştirmek” dedi. 1 Ocak 2013 ve 15 Eylül 2014 tarihleri arasında tamamlanmış ya da proje aşamasında olan gayrimenkul projeleri aday olurken, aday projelerin ruhsat alma şartı bulunuyor. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 15 Eylül.

Sign Of The City Awards’da 17 kategoride ödül dağıtılacak. Şirketler istedikleri tüm projelerde aday olurken, aynı proje için en fazla 3 dalda adaylık kabul edilecek. Yarışmada; en iyi rezidans, en iyi az katlı konut, en iyi çok katlı konut, en iyi müstakil konut, en iyi karma proje, en iyi AVM, en iyi ofis, en iyi sağlık projesi, en iyi eğitim projesi, en iyi sosyo-kültürel yapı, en iyi endüstriyel yapı, en yeşil bina, en iyi mimari tasarım, en iyi dönüşüm projesi, en iyi pazarlama projesi ve en iyi konsept mimari tasarım dallarında ödül verilecek. Projeler dışında ‘yılın fark yaratanı’ adıyla jüri tarafından belirlenen bir isim de aynı gecede ödüllendirilecek.

Hafele ve Daikin’ın sponsor olduğu yarışmaya aday olmak ve detaylı bilgi için tıklayınız.