Louis Kahn’a ait daha önce görülmemiş çeşitli maketleri, orijinal çizimleri ve daha fazlasını içeren Louis Kahn: The Power of Architecture sergisi, 12 Ekim’e kadar Londra’daki Design Museum’da ziyaretçilerini bekliyor.

Amerikalı mimar Louis Kahn ( 1901 – 1974) 20. yüzyıl mimarlığının büyük ustalarından. Geç Modernist olarak bilinen ve bu konuda çok etkileyici eserleri olan Kahn, güçlü evrensel sembolizmle anıtsal güzellikte binalar yarattı. Salk Enstitüsü, Bangladeş Ulusal Meclis Binası, Exeter Kütüphanesi ve Kimbell Sanat Müzesi mimarın en çok tanınan yapıları arasında.

Londra, Design Museum’da düzenlenen Louis Kahn: The Power of Architecture sergisi, Kahn’a ait daha önce görülmemiş çeşitli maketleri, orijinal çizimleri, seyahat eskizlerini, fotoğrafları ve filmleri kapsıyor. Serginin en ilgi çekici bölümünü Philadelphia için tasarlanmış muhteşem “City Tower”ın dört metre yüksekliğindeki maketi oluşturuyor. Süreli sergideki her proje 20. yüzyılın bu büyük ustasını yeni bir izleyiciye anlatmak için bütün yanlarıyla sunulmuş. 9 Temmuz’da başlayan sergi 12 Ekim’e kadar ziyarete açık.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.