Brittas Pensionat “Mirrorcube” adlı yeni bir projeye imza atıyor. Doğayla başbaşa olma hissini son teknolojinin nimetleri ile tek potada eriten Mirrorcube’un konuşlandığı bölge, İsveç’in kuzeyi boyunca uzanan Lule Nehri’nin 80 kilometre uzağında ufak bir köy olan Harads’a yakın ormanlık bir tepe. Bu bölgenin en büyük varlığı tüm dünyada son yıllarda hakim olan vahşi doğaya ve eko turizme yeni yeni duyulmaya başlanan ilgi ve bu ilgiye bir cevap niteliğinde ortaya çıkan yeni Ağaç Otel’in kurulduğu engin ve büyüleyici ormanları denebilir.

Ağaç Otel, hem ormanın içinde, medeniyetten uzak konumu hem de tasarımı ile modern toplum ve el değmemiş doğal ortam arasında bir sınır; bir köprü görevi görüyor. Mirrorcube konsepti için başlangıç noktasını insan ve doğa arasındaki ilişki belirliyor. Mekanın karakteri doğaya hem zorlayıcı hem de büyüleyici bir şey olarak görmemizi sağlayan bakış açısından etkilenerek tasarlandı. Mirrorcube’un gerçekleştirilmesinde etkili olan ilham; eşsiz ve kendine özgü bir deneyim ile son teknoloji malzemelerin ve üstün donanımların kullanımının yarattığı paradoksal bir arayış ile doğaya gerçekten yaklaşmamız gerektiğine olan inancımızdan doğdu. Mirrorcube görünüm olarak ağaçların içinde basit bir klübe, uzun bir çam ağacına direk olarak yerleştirilmiş hafif aliminyumdan yapılmış bir binadır. Yansıtıcılı cam ile kaplanmış, dört metreküplük bütün hacim, etrafındakileri ve gökyüzünü yansıtarak ağaç tepelerinde kamuflajlı bir mekan oluşturmakta ve aynı zamanda çevresiyle bir bütün halinde algılanmaktadır.

Mirrorcube’un içi kontrplak ve serbestçe yerleştirilmiş ve 360 derecelik bir manzaraya açılan pencerelerle dekore edilmiştir. Klübede iki kişinin yaşayacağı şekilde tasarlanmıştır; içerisinde bir adet iki kişilik yatak, ufak bir mutfak ve banyo ve bir çatı terası bulunmaktadır.  Komşu ağaçlardan ip merdiven ile ve ya asma köprü ile geçiş mümkündür. Proje tamamen yerel kaynaklar ve Harads civarındaki zanaatkarların projeye dahil edilmesi ile gerçekleşmiştir. Ağaç Otel, aynı zamanda bölgede banyo,sauna ve ibadet yeri gibi ek servislerin sağlandığı tesisleri de işleten Brittas Pensionat tarafından yönetilmektedir. İlk beş oda 2010 yılında tamamlanmıştır.