İngiliz tasarımının yüceltildiği bu zamanlarda, V&A Museum günümüzün en deneysel ve yaratıcı İngiliz Tasarım Stüdyolarından biri olan Heatherwick Studio’un ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Thomas Heatherwick tarafından 1994 yılın-da “olağandışı projeleri gerçekleştirmek” mottosu ile kurulan stüdyo, mimari, kentsel tasarım, heykel, mobilya tasarımı ve stratejik düşünme gibi farklı alanlarda ürettiği işleri ile tanınıyor.

Victoria & Albert Museum’da Heartherwick Studio’nun son yirmi yıl-da, mimariden, heykele, mühendislikten mobilya ve ürün tasarımına kadar pek çok yaratıcı alanda üzerinde çalıştığı projeleri kapsayacak. Yüz elli parçanın bir araya getirilmesi ile düzenlenen sergide stüdyonun eserlerine ilham veren objeler, prototipler, modeller, bitmiş işler ve fotoğraflar sayesinde ziyaretçiler Heatherwick’in meraklı ruhuna ve yaratıcı sürecine tanıklık etmiş olacaklar. 31 Mayıs – 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide, objeler temalara göre gruplandırılmış olup, her grup içinde birbiri ile bağlantılı düşünceleri, projeleri Heatherwick’in sergilenen projeler hakkındaki görüşlerinin ve yapım süreçlerinin anlatıldığı video çekimleri ve ses dosyalarını barındıracak.

Heatherwick Studio1

V&A’in “İngiliz Tasarım Mevsimi” sergileri bünyesinde gerçekleştirilen “Heatherwick Studio: Designing the Extraordinary” sergisi müzenin British Design: 1948- 2012 bölümünde yer alıyor. Küratörlüğünü Abra-ham Thomas’ın yaptığı sergi 21 Haziran – 9 Eylül arasında Londra 2012 Festivali’nin bir parçası olarak da meraklılarına sunulacak. www.vam.ac.uk