HÄFELE sürekli gelişen koleksiyonlarıyla, kültür ve alanlara özel eğitim yapıları gibi büyük projeler için de sınırsız seçenek sunuyor.

Häfele ürün portföyünde yer alan yüksek teknoloji ürünü, güvenli sistemler, konser salonu, okul, üniversite, sergi salonu, müze gibi tüm çağdaş kültür ve eğitim yapılarının gereksinimini karşılayacak biçimde tasarlanıyor. Dialock elektronik mobilya ve kapı kilitleme sistemi, panik çıkış sistemleri, gizli menteşeler, engelsiz yaşam için otomatik kayar kapılar, genel WC’ler için çelik lavabo ve daha birçok ürün, ortak alanlarda daha güvenli ve konforlu bir yaşam için öneriliyor.

Dialock Elektronik Kilitleme Sistemi
Temas gerektirmeyen tanıma ve kilitleme sistemi olan Dialock, genel kullanıma açık alanlarda güvenliğin sağlanması için çok çeşitli çözümler sunuyor. Elektronik kapı ve duvar terminalleri, entegre güvenlik sistemi, projenin ihtiyacına uygun yetkilendirme yapma imkanı, veri görüntüleme ve aktarma cihazi, elektronik anahtarlar gibi birçok ürünü kapsayan sistem, konser salonu, okul binaları, kampüsler, müze binaları gibi yoğun sirkülasyonu olan mekanlarda yüksek güvenlik sağlamak için kullanılıyor.

Dialock DT Lite ta kullanılan transponder teknolojisi sayesinde, manyetik kartlar ve çip kartlardan farklı olarak, herhangi bir güç beslemesi ve temas gerektirmeden kapılar açılıp kapanabiliyor. Sistemin temassız çalışması bakım gerekliliğini azaltıyor ve kilidin yıpranmasını engelliyor. Dialock, içerdiği ürün çeşitliliğiyle giriş yetkilendirmesinin gerekli olduğu özel kullanım amaçlı odaların kapılarında, otopark bariyerleri ve giriş bankolarında projeye uygun çözümleriyle genel kullanıma açık yapılar için güvenli ve uzun ömürlü elktronik kilit çözümleri sunuyor. Bireysel kullanıcıların geçiş kontrolü ve güvenlik ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Ayrıca içine kredi yüklenerek otomatlarda veya kafeteryalarda ödeme kolaylığı sağlıyor.

Soyunma Dolabı Kilitleme Sistemi
Häfele nin yeni kilit sistemi Pinlock, okullar, spor salonları, hastaneler, spa ve hamamlar gibi soyunma dolabı gerektiren her mekanda, hem kullanıcıya hem de işletmeye önemli avantajlar sağlıyor. Tuş kombinasyonlu bu elek tronik dolap kilidi, kullanıcıya soyunma odasında boş olan herhangi bir dolabı seçerek şifreleme imkanı sunuyor. Dolap kapağı açıkken kullanıcının kendi belirleyeceği 4 haneli bir şifreyi tuş takımına girerek kulbu kilitleme konumuna çevirmesi Pinlock sistemini devreye sokmak için yeterli bir işlemdir.

Engelsiz Yaşam İçin Otomatik Kayar Kapı Sistemi
Häfele ürün ailesinden, Geze üretimi Slimdrive SL, 7 cm lik mekanizmasıyla tek ve çift kanatlı otomatik kayar kapıları tüm cephe sistemlerine uygulama olanağı sağlıyor. İç ve dış mekan kapılarında kullanılabilen sistem, kamu binaları, banka, hastane, havaalanı gibi genel kullanıma açık tüm mekan­larda, engellilerin hareket kabiliyetini artırıyor ve yaşamını kolaylaştırıyor. Duvara monte edilen açılma kapanma butonu alternatifi de mevcut.

Genel Wc’ler İçin Üretilen Hijyen Çelik Lavabolar
Häfele, yüksek sirkülasyonu olan mekanların genel tuvaletleri için çizilmeye karşı dayanıklı ve hijyen sağlayan çelik lavabolarını öneriyor. Uzun ömürlü olan lavabolar, görünümleriyle de bulundukları mekanın estetiğine katkıda bulunurken sensörlü oluşu sudan tasarruf sağlıyor.

Hayat Kurtaran Panik Kilit Ve Çıkış Sistemleri
Yangın ve her türlü panik anında, İnsan hayatını koruma amaçlı kurtarma yollarına kaçış kapısı donanımları takılır. Bu donanımların başlıca özelliği sadece yangında değil her türlü panik anında insan hayatını koruması ve kurtarmasıdır. Panik fonksiyonlu kapı kilitleri halka açık mekanlarda, okul ve üniversitelerde geniş bir kullanım alanına sahip. Binadaki kişiler kaçış kur tulma yolunu bilmeseler de acil durum anında dışarı doğru basılıp açılması kolay çıkış sağlıyor.

Kapı Kilitleme Sistemleri
Häfele genel mekanlarda kullanım için güvenli bir ürün serisi olan StarTec barelli kapı kilit sistemlerini de öneriyor. Bir veya daha fazla barelin sadece ayrı anahtar ile değil aynı zamanda yetkili anahtara açılması ve kilitlenmesi gibi durumlarda bir kilitleme sistemi de yaratılabiliyor. Bu sisteme master kilit sistemi de entegre edilebiliyor. İsteğe bağlı olarak birçok farklı uzunluk ve özellikleri olan, patentli anahtar profillerinden oluşan kilitleme sistem­lerini de tedarik ediyor.

Konferans Kapılarına Gizli Menteşeler
Häfele nin StarTec gizli menteşeleri, düz, ahşap, sac ve alüminyum kapılarda kullanılabiliyor. 180 derece açılım, yangın ve duman dayanımlı, ses yalıtımlı kapılara kolaylıkla uygulanabilen gizli menteşeler özellikle, menteşenin ahşabın bütünlüğünü engellememesi istenen mekanlarda tercih ediliyor. Görünümüyle, kapıların estetik bütünlüğüne de katkıda bulunuyor.