Asymptote Mimarlık tasarımı Kaohsiung Deniz Geçidi Projesi şehrin yeni gelişen liman bölgesinde yer alan 14 katlı iki kulenin arasında konuşlanmış 200 m uzunluğunda bir yapıyı kapsıyor. Asymptote’un önerisi rıhtımda hem kültürel hem de ticari oluşumlarla binanın ev sahipliği yapmak üzere tasarlandığı terminal hizmetlerini bir araya getiren yeni bir kentsel girişim. Yapının teknolojik altyapısı ve mimarisi hızla değişen Kaohsiung şehrine göz alıcı ve elegan bir ilave niteliğinde ve gelecekteki kentsel gelişim için katalizör görevi görmeyi amaçlıyor.

Asymptote tarafından öngörülen terminal Kaohsiung’un deniz kıyısına canlılık kazandırmak üzere tasarlandı. Terminal Kaohsiung’un merkezini rıhtıma doğru genişletiyor ve bu yeni şehre ait alanı gelecekte açılacak olan Pop Music Center’ın canlılığına ve diğer yaratıcı ve ticari kamusal aktivitelerin düzenleneceği deniz kıyısında açılması planlanan parka bağlıyor.

Asymptote’un tasarımının anahtar bileşenleri iki zarif kule ve yeni bir kamu alanı yaratan heykelsi bir terminal salonundan oluşuyor. Bu açık plaza Kaohsiung’un kentsel alanını deniz kıyısından projenin kalbine ve ordan tekrar şehre bağlayan yolların kesişim noktasında konumlanmıştır. Kamusal ile özel erişimin iç içe geçmesi yolculara ve şehrin sakinlerine özgün bir tecrübe yaşatarak etkin bir kamusal alan yaratıyor.