Türk markası Sirena Marine’in yeni teknesi Azuree 33, yelkenli sektörünün önemli oyuncularından Advance Italian Yachts A66, Amel 64, Benetau Sense 50, Comar Comet 50, Grand Soleil 50, Dufour 375, Hanse 445, Jeanneau SO 409 ve X Yachts XC 38’i geride bırakarak yelkenli kategorisinde Yılın Teknesi ödülünü kazandı.

Barca dell’Anno-Yılın Teknesi ödülü 2002 yılından bu yana, İtalya’nın en prestijli yelkenli dergisi Vela e Motore ve önemli finans kuruluşlarından Selma Bipiemme Leasing’in sponsorluğunda organize ediliyor. Ödül, motorlu yat, yelkenli tekne, mega yat ve iç tasarım olmak üzere dört kategoride veriliyor. Tekne tasarımcıları, mimarlar, gazeteciler, Vela e Motore Dergisi’nin yazı işleri ekibi ve sektörün önde gelen diğer kurumlarından temsilcilerin oluşturduğu jüri, yılın tekne­sini seçerken, inovasyon, tasarım, endüstriyel üretim süreçleri, tekneyi alacak müşteri için uygunluk ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilme kriterlerine göre bir değerlendirme yapıyor. Häfele ürünleriyle donatılan Azuree 33’ün, Barca dell’Anno ödülünü kazanmasının sırrı; konsepti ve tasarımıyla aynı segmentteki rakiplerinden ayrılmasında yatıyor. Teknenin iç hacmindeki, ihtiyaçlara cevap veren yaratıcı tasarım, Azuree 33’ün bu ödülü kazanmasında önemli pay sahibi.

Dört kişilik bir mürettebatın ihtiyaçlarını karşılayabilme hedefi ile ‘yelkenliyle denize açılmanın keyfi’ fikri, Azuree 33’te bir araya geliyor. Türk ve İtalyanlardan oluşan yıldızlar ekibi Azuree 33’ün sadece yeni başlayanlar için üretilen bir tekne değil kusursuz bir tekne olduğunu belirterek Azuree 33’ü ‘kendisi küçük, etkisi büyük’ bir tekne olarak tanımladı.
www.sirenamarine.com.tr