Tamer Nakışçı, Kale Grubu için alışıldık tasarımlardan her yönüyle çok farklı, bireyin sunulmuş olanla sınırlı kalmadığı, kendini özgürce ifade edebileceği bir koleksiyon olan Cube&Dot serisini tasarladı.

Koleksiyonunu anlatırken, “Tasarımın ruhunu bütün banyoya yansıtan seramik, vitrifiye ve banyo mobilyası tasarımları gerçekleştirdik” diyen Nakışçı, yalınlığı korurken, tasarım ve üretim teknolojileri açısından sınırları zorlayan, akılcı ve çarpıcı çözümler getirmiş. Çağımıza ait dijitalleşme ve kişiselleştirme akımını vurgulayan yepyeni bir tarzın ifadesi olan Cube & Dot, bireyin sunulmuş olanla sınırlı kalmadığı, kendini özgürce ifade edebileceği bir enstrümana dönüşüyor. Dijital çağın getirdiği etkileşim, seramikle de buluşuyor. Üç boyutlu küp algısı yaratan ‘Cube’ serisi ezberleri bozuyor, içimizdeki yaratıcılığı keşfederek aklımızın sınırlarını ve olasılıkları zorlamamıza neden oluyor. Sonsuz sayıda olasılıklar, her ortamda bambaşka bir dünya yaratıyor.

Beyaz ve siyah renklerde üretilen ‘Dot’ ise ‘sessiz bir boşluk ve boşluğun ortasına dijital bir dokunuş’ gibi algılanıyor. Değişimin, dönüşümün başladığı nokta ya da suya düşen bir damla gibi. Başka bir boyuta açılan, baktıkça bizi içine çeken bir kapı. “Cube&Dot Koleksiyonu ile amacımız sadece banyo ve seramik dünyasında yeni bir şeyler söylemek değil, bu ürünü kullanacak olan mimarların ve son kullanıcıların neler söyleyeceklerini, onların elinde bu ürünün nasıl şekillendiğini, yaratıcılıklarının onları nerelere götürdüğünü görmek” diyen Tamer Nakışçı, Cube&Dot’un koleksiyonunun yaratıcı serüveninin ona kendi kişiselliğini katan kullanıcılarla birlikte gelişmeye devam edeceğini söylüyor. www.tamernakisci.com