Hafele ürün ailesine yeni katılan Loox aydınlatma sistemleri, mekan ve mobilya tasarımında yeni bir çığır açıyor. — Işıklı cam raflar, enerji tasarruflu LED spotlar, esnek LED bantlar, hareket sensörlü dolap içi ve raf altı çözümleri; aydınlatma teknolojisi öncüsünden gelen tüm iyi fikirler, yaşam alanlarını ışık vurgularıyla donatıyor ve güzelleştiriyor.

LOOX üretimi LED aydınlatma serisi ile kullanıcılara konut, ofis ve mağaza aydınlatmalarından mobilya aydınlatmalarına uzanan geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Son teknoloji ürünü LED aydınlatmalar, Hafele mühendislerinin geliştirdiği kablolama gerektirmeyen tek sensör kontrolü ve adaptör sistemi sayesinde, mobilya endüstrisinde de geniş bir kullanım alanı buluyor. Tasarıma esneklik getiren sistem, karşılanabilir fiyatlarla, 50.000 saate varan kullanım ömrü ile hem enerji kazanımı sağlıyor hem de uzmanlık gerektirmediği için kullanıcıyı elektrikçiye muhtaç etmiyor.

Hareket sensörlü, yüzeye monte LED spotlar, dolap içlerinde, giyinme odalarında, raf altı aydınlatma ihtiyacı olan tüm yaşam alanlarına uygulanabiliyor. Spot aydınlatmaların orta kısmının 30° açıya kadar eğilebilir olması, ışığın yön ayarını da mümkün kılıyor. Hareket sensörlü LED profiller, esnek LED bantları ya da ışıklı raflar, mutfak, ofis ve oturma odaları gibi dekoratif aydınlatma gerektiren mekanlara estetik vurgular katmak için kullanılıyor. Loox serisinde yer alan kendinden yapışkanlı LED bantları ise baza, merdiven ve genel aydınlatmada hızlı ve kolay montaj imkanı sağlıyor.

Mobilyaya kolayca uygulanabilen gömme LED profili, dolap içi, üstü ya da dolap yanlarını aydınlatmak amacıyla kullanılan estetik bir çözüm. Kanal üzerinde kaydırılabilen LED’ler, hareket sensörlü çekmece içi aydınlatmalar, Loox ürün portföyünde yer alan onlarca parlak fikir arasında.

LED aydınlatmalar, bilinçli tüketicinin tercihi
Bugün daha bilinçli bir tüketici kitlesi, %90 a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayan, düşük voltajlarla çalıştığı için daha güvenli olan LED aydınlatmaları tercih ediyor. 50.000 saate varan kullanım ömrü, bakım onarım maliyetinin minimize edilmiş olması, çevre dostu olması da tercih edilmesini sağlayan özellikler arasında. Ani ve daha aydınlık bir ışık veren LED aydınlatmalar, beyaz ve geniş bir renk spektrumunda filtreye ihtiyaç duymaksızın renk verebiliyor. Üstelik, infrared ışını ve UV emiliminin olmaması sayesinde UV ışınlarına karşı hassas çalışma sistemine sahip objelerin en iyi biçimde aydınlatılmasını sağlıyor. LED aydınlatmalar ilk satın alma aşamasında daha yüksek maliyetli gibi algılansa da, enerji tasarrufu, işçilik maliyeti, kullanım ömrü ve sağladığı aydınlanma göz önüne alındığında tartışmasız diğer seçeneklerden çok daha avantajlı duruma geçiyor.