Conde House’un Atilla Kuzu’nun tasarımlarından oluşan Atilla koleksiyonu bir yandan Asya kültürünün keskin dokunuşlarını; diğer taraftan ise Avrupa tasarım öğelerini aynı potada buluşturuyor.

Conde House’un ‘Tasarım detayda gizlidir’ mesajı el sanatının ince dokunuşları ve seçkin malzemelerle üretilen ürünler yoluyla gösteriliyor. Uç uca dizilerek işleme tabi tutulmuş ahşap yüzeyler ve birleşim yerleri özellikle vurgulanan ahşap mafsallar bu anlayışı yansıtan iki güzel örnek. Vernikli öğelerle birlikte geleneksel ve modern trendlerin kontrastı ise heyecan verici bir etki yaratıyor. Seride, TV, video ve ses sistemleri için açık şekilde tasarlanmış paneller de bulunuyor. Oturma gruplarında tasarım, malzeme ve işlevsellik uyum içinde buluşuyor. Tekli koltukları çevreleyen ahşap şeritler adeta kendi tasarımını oluştururken, yüzeylerin işlenme sürecinde tercih edilen yüksek kalitede tasarımlara ayrı bir duruş kazandırıyor. Kanepede ise, tamamen kanepeye yerleştirilebilen ve her iki tarafı da kullanılabilen yastıklar dikkat çekiyor.

Barringer ile birlikte Atilla Kuzu tasarımının yarattığı atmosfer tıpkı Kuzu’nun kökeni olan Batı ve Doğu arasındaki İstanbul gibi her iki kültürün izlerini yansıtıyor. Conde House ve Koblenz yakınındaki tarihi manastır Besselich’te oluşturulan teşhir odasının yeni yüzlerinin oluşturulmasında, Peter Maly’nin başarılı TOSAI koleksiyonunun yanı sıra bir Conde House klasiği Ippongi (tek bir kütükten oluşturulmuş) ve Twist serisi kullanılıyor. www.zoom.com.tr