Şehir hayatında, yaşam alanları her gün daha da daralıyor. Yeni bir eve taşındınız, gardırobu nereye koyacaksınız? Televizyon seti köşeye sığar mı acaba? Şimdi, tek bir düğmeyle hiç iz bırakmadan ortadan kaybolan bir yatak odanız olduğunu düşünün. Yanınızda taşıyabileceğiniz bir mutfak fikri kulağınıza nasıl geliyor peki?

Letonya doğumlu tasarımcı Rolands Landsbergs sizi duymuş olabilir. Belki de aradığınız çözüm Boxetti modüllerinde. Bu modüller, tasarımın en temel üç ilkesinin izinde yaratıldı: Minimalizm, işlevsellik ve ileri teknoloji…

Turuncu ve beyaz renklerin hakim olduğu koleksiyon tamamen el yapımı beş ayrı üniteden oluşuyor. Çalışma odanız, yatak odanız, televizyon setiniz, oturma odanız hatta mutfağınız bile düşünülmüş. Tek bir düğme ile yatağınızı toplayabilir, çalışma masanızı ortadan kaldırabilirsiniz. İsterseniz mutfağınızı ve yatak odanızı salonunuzun ortasına bile koyabilirsiniz.

Boxetti Private

Boxetti yatak odası modülünde, klasik turuncu ve beyaz renklerin yanında çelik aksesuarlara da yer verilmiş. Modül çift kişilik bir yatak, komodin, gardırop ve başucu lambasından oluşuyor. Gardırop kısmı altı ayrı bölüme sahip; askılık, çekmece ve raflardan oluşan düzenek gerçek bir gardırobu aratmayacak genişlikte ve yatak odanızda ihtiyaç duyduğunuz tüm mobilyaları tek bir alanda topluyor. Her ünitede olduğu gibi yatak odası modülü de tek bir tuşla beyaz bir kutuya dönüşebilme özelliğine sahip.

Boxetti Lounge
Bir bakalım, oturma odanızda nelere ihtiyacınız var? Üç kişilik bir kanepe? Bu kanepeye entegre çıkarılabilir blok sehpalar? Haliyle bir de yemek masası olsa fena olmaz. Boxetti Lounge modüler bir mobilya olmaktan öte, kompakt bir oturma odası. Modül isterseniz tek başına bir masa olarak da kullanılabiliyor. Modülün masa olarak kullanımında yüzey alanını artırmak için katlanabilir kanatlar işlev kazanıyor. Koltuk döşemesinin deri ya da kumaş olması sizin seçiminize bırakılmış. Modül içerisinde ayrıca katlanabilir bir masa ile küçük bir çalışma alanı da bulunuyor.

Boxetti Thrill
Koleksiyonunun en nadide parçası Boxetti Thrill adıyla tüketiciye sunulan TV ve ses sistemi modülü… Tek bir düğme, beyaz kutunuzu yüksek kalitede ses ve görüntü sunan harika bir dizayn öğesine dönüştürüyor. Düz ekran TV için Hafele plazma lift sistemi kullanılmış. Uydu alıcısı ve BluRay oynatıcı da unutulmamış. “Her şey tamam ama DVD’leri ne yapacağız?” diyenler için modül içerisinde DVD koleksiyonunuzu saklayabileceğiniz bir çekmece sistemi de var.

Boxetti Lunch – Mutfak Modülü
Boxetti Lunch Modülü kendi içerisinde panel yardımı ile açılıp kapanabilen bir evyeye sahip. Evyenin otomatik olarak kapanmasını önlemek için modüle hareket sensörü yerleştirilmiş. Çalışma alanı için tasarlanan panel, altında mutfak gereçleri ve ürünle birlikte gelen bıçak setini barındırıyor. Diğer katlanabilir yüzeyin altında ise meşe ağacından yapılmış doğrama tahtasını aydınlatan LED aydınlatmalar bulunuyor. Modül iki bar taburesi, bir buzdolabı ve standart mutfak raf ve çekmecelerine de ev sahipliği yapıyor.

Boxetti Practice – Çalışma Modülü
Boxetti, evinizde çalışma alanına duyduğunuz ihtiyacı da göz ardı etmemiş. Kutu gibi ofisiniz her türlü donanıma sahip. Katlanabilir bir çalışma masası, ofis eşyalarınız ve belgeleriniz için çekmeceler… Ofis özlemi çekmeden çalışmak için birebir!

Dinlenmek istediğiniz zamanlarda rahatça uzanabileceğiniz bir koltuk, bütünleşik ışık paneli ve küçük bir çalışma masasından oluşan diğer bir bölüm ile modül tamamlanmış. Boxetti Lounge’da da olduğu gibi modül içi döşemelerde deri veya kumaş olmak üzere iki seçenek bulunuyor.


Boxetti Modülleri, bir zamanlar filmlerde gördüğümüz geleceğin tasarımlarının hayat bulmuş hali gibi görünüyor. Sahiplerinin kendilerini özel hissetmelerini sağlayacakları da kesin. Tabii bir sonraki teknoloji ve tasarımcıların hayalleri, onları yeniden cezbedene kadar.

http://www.boxetti.com