Mücevherlere layık kutular
Mücevher, saat ve kol düğmeleri saklama konusunda en çok özenilen kişisel eşyalar. Dağınık şekilde, çekmecelerde muhafaza edildiklerinde yıpranabiliyor ya da çizilebiliyor. Häfele mücevher saklama kutuları ile özel eşyalar, büyüklüklerine göre ayarlanmış bölümler içerisinde ve kadife zemin üzerinde saklanabiliyor. Kutular tek tek, kapaklı ya da kapaksız, çekmece hatta üst üste yerleştirerek dolap içinde kullanılabiliyor.


Organizasyon çekmeceleri
64 mm’ den başlayan düşük ön klape yükseklikleri sayesinde HV organizasyon çekmeceleri, özellikle irili ufaklı birçok malzemenin bir arada depolanması gereken, optik, kuyumcu, GSM satış noktaları gibi mağazalarda kullanım için ideal. Çekmece içi düzenini ihtiyaca uygun şekilde planlamaya yardımcı olan çekmece boyu ve enine uygun separatörler ve bunlarla uyumlu etiket tutucuları ürün sunumlarını zenginleştiriyor. Mağaza dekorasyonuna uygun bir şekilde farklı renklerde kaplanabilen ve gerektiği zaman çok düşük maliyetlere değiştirilebilme seçeneği sunan bu çekmece istemlerinde çekmece, ray, separatör, bordür, kilit ve çekmece içi aksesuarları ihtiyaç doğrultusunda ayrı ayrı sipariş edilebiliyor. Tam açılımlı, kendiliğinden geri çekmeli ve yavaşlatıcılı ray donanımı sayesinde HV organizasyon çekmeceleri kullanıcılarına üst düzey konfor sağlıyor.


Sistemli düzenin püf noktası: Akıllı çekmeceler
Häfele’nin mutfakta birbirinden ayrılması gereken malzemeleri en sistemli şekilde düzenleyen ürünü akıllı çekmeceler, çatal, bıçak, kaşık, servis takımları, rende, baharatlık ve cezveleri arandığında kolay bulunabilir hale getiriyor. Tencere, tava ve yemek takımlarını ise özel düzenleme sistemleriyle yer kaplamayan mutfak elemanlarına dönüştürüyor.


Yenilikçi askılı dosyalık sistemi
Ofis mobilyasının kalitesi kullanılan iç donanımlarla direkt bağlantılı. Häfele’nin, dünyanın ilk diferansiyel tekerlekli raylarla birlikte gelen ve yavaşlatıcı mekanizmalı, entegre askılı dosyalık sistemi Variant S+, tekli ya da aralıksız dolapların içerisine monte ediliyor, ürün çeşidi içerisinden sistemle uyumlu, ofis düzenini kolaylaştıran birçok aksesuarla zenginleştirilebiliyor.
- Merkezi kilitleme, ray ve paralel mekanizma olmak üzere 3 ana bölümden oluşan Variant S+ dosya askılık sisteminin kendisi ve tüm bileşenleri birbiriyle uyumlu.
- Tüm bileşenlerinin tek elden sunulması sistem genelinin mükemmel ve hatasız çalışmasını sağlıyor. Bu sistemin teknolojik açıdan ilgi çeken özelliği önceden monte edilmiş, kilitleme ve yavaşlatıcı mekanizma gibi işlevsel parçaları içeren ve tek parça gelen ray sistemi.
- Raya entegre paralel mekanizma, raylar arasındaki milin klipslenmesiyle sağlanır ve çekmecenin açılıp kapanırken sarsılmasını engelliyor.
- 70 kg’ a kadar taşıma kapasitesi olan dosya askılık sistemi, yüksek kalitede çelik ve plastikten imal ediliyor.
- Geniş kapsamlı aksesuar çeşitleri ile Variant S + sistemi ihtiyaca özel bir düzenleme sunuyor. Çerçevesinin tasarımıyla uyumlu olarak dilenirse sisteme askılı dosya, kartoteks kutuları veya çekmece monte edilebiliyor.
- Organize edilebilen ve 10’ar mm’ye bölünebilen tabanlar ile CD, kasetler veya disketler de muhafaza edilebiliyor. Askılı çerçeveye eklenecek taban kaplaması ile ayrıca genel kullanıma uygun bir çekmece yaratılabiliyor.

Çekmece içi arşiv sistemi
Şeridi sayesinde alt taraftan yapıştırılarak kolay monte edilebilen çekmece içi arşiv sistemi, oturma odalarında cd’lerin düzeni için ideal kullanım olanağı sağlıyor.