Yavaşlatma mekanizmalarında Häfele’nin yeni markası Smuso, kapı ağırlığı 2-80 kg aralığında, mimariden mobilyaya her tipte kayar kapak ve kapılarda kullanılabilen benzersiz bir ürün.

Mobilya kapakları ve kayar kapıların hafif bir dokunuşla, yavaş ve sessizce kapanmalarını sağlayan Smuso, modüler sistemi sayesinde mevcut kayar kapılara kolayca uyarlanabilen bir teknolojiye sahip.  Bu sistem, mimari projeler ve mobilya tasarımlarında kullanıcıya birçok avantaj sağlıyor. Yavaşlatma mekanizmalı kayar kapılar, yatak odaları, otel ve hasta odaları, konferans ve toplantı salonları, ofisler, avukatlık büroları, doktor muayenehaneleri, tedavi ve bakım odaları gibi yüksek konsantrasyon ve sessizlik istenen mekanlarda ideal bir kullanım sunuyor. Smuso’nun kapının ağırlığıyla orantılı üç farklı tipi mevcut.

hafele16
Plastik malzemeden üretilen Smuso SD 2-25 kg arasında küçük ve hafif mobilya kapılarında kullanılabiliyor. Smuso CD, 25-50 kg arası ağırlığı olan kapı kanatlarında, galvanize çelikten üretilen Smuso AD ise özellikle binaların 35-80 kg kapı kanadı ağırlığı olan kayar kapı donanımları için öneriliyor. Sürekli geliştirdiği ürün gamı ve mimari çözümleriyle, mimar ve iç mekan tasarımcılarının çözüm ortağı gibi çalışan Häfele, “akıllı” mekanlar için profesyonellere Silent Aluflex’ı öneriyor.