Häfele, binalardaki yangın, duman gibi paniğe yol açabilecek durumlarda, insan hayatını korumaya yönelik ürünleriyle otelden iş merkezine, hastaneden toplu konuta kadar her türlü projeye hizmet veriyor.

Ürün yelpazesinde insan hayatını korumaya yönelik özel amaçlı kapı donanımları ve aksesuarları, kapı kapatıcıları, panik barlar, manyetik tutucular, yangın duman detektörleri ve duman tahliye sistemleri gibi birçok çözüm sunan Häfele, mimari projelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

hafele21
Yangını önceden algılayıp, uyarı veren duman detektörleri
Häfele’nin sunduğu duman detektörleri, yanma sürecini en başından algılayarak binada bulunan insanlara uyarı verip, yangın güvenliği için önemli olan diğer ekipmanların çalışmasını sağlıyor.

Kapının yanmasını engelleyen koruma levhaları
Häfele’nin geliştirdiği koruma levhaları, kapılar üzerinde kullanılan menteşe, gizli kapı kapatıcı ve gömme kilit gibi metalden üretilen kapı donanımlarının yangın sırasında fazla ısınarak kapının yanmasına neden olmasını engelliyor.

Zehirli havayı tahliye eden RWA sistemi
Yangın süreci boyunca yanan materyallerin çıkarttığı yoğun ve zehirli duman, sahip olduğu ısı nedeniyle, ortamda sürekli yükselerek yukarıdan aşağıya doğru yoğunlaşır. Häfele’nin sunduğu RWA tahliye sistemleri sayesinde bu duman dışarı atılır.

hafele11
Zehirli dumanın içeri sızmasını engelleyen yangın ve duman fitilleri
Yangın anında kapı kanadı ve kasası arasındaki boşluğu içlerinde bulunan ısıya karşı duyarlı bir kimyasal madde sayesinde şişerek dolduran yangın/duman fitilleri sonsuz güvenlik sağlıyor. Kapının detayına göre kanat veya kasaya takılan bu fitillerin ayrıca üzerinde bulunan tüyler sayesinde zehirli dumanın diğer odalara geçişini engelleyen modelleri de mevcut.

Yangına karşı kapı altı giyotinleri
Häfele’nin sunduğu kapı altı giyotinleri, kapı kapandığında otomatik olarak kapı ile zemin arasındaki boşluğun kapatılmasını sağlayarak hava geçişini ve yangın durumunda hayati tehlike yaratan dumanın içeri girmesini engelliyor. Kapı kanadının altına açılan bir derze monte edilen kapı altı giyotinleri, bu sayede zemindeki eğikliği bile kapatarak güvenli kullanım sunuyor. Bu ürün aynı zamanda ısı, ses ve haşerata karşı bir izolasyon da sağlayarak ekonomik ve bir o kadar da konforlu bir çözüm olmasıyla dikkat çekiyor.

Yangın anında yangının büyümesini engelleyen kapı kapatıcıları
Yangın anında, Kapıların geçiş yapıldıktan sonra kapalı halde kalması yangın anında içeriye oksijen girişini engeller ve yangının kontrol altına alınmasını kolaylaştırır. Yangın bölgesine hava, dolayısıyla oksijen girişini engelleyen kapı kapatıcıların Hãfele’nin ürün çeşidi içerisinde projeye uygun birçok farklı tipini bulmak mümkün.

Tehlike anında hayat kurtaran panik barlı kilit mekanizmaları
Alışveriş merkezi, otel, hastane ve konut projeleri gibi kalabalık mekanlarda oluşan acil durumlarda bina içerisindeki kişilerin en hızlı ve emniyetli şekilde kaçış yolları üzerinden tahliye edilmesi için, Häfele’nin sunduğu panik çıkış donanımları, kaçış istikametine doğru açılıyor ve yaralanma, kalabalıkta ezilme gibi tehlikeler ortadan kalkıyor.