hafele-15
Häfele, Geze firmasının Alman standartlarında, dayanıklı materyallerden üretilmiş olan ve özellikle iş merkezleri, alışveriş merkezleri ve oteller gibi mekanların girişlerinde kullanılmak için ideal olan sistemlerinden Slimdrive SL, Slimdrive SLT ve ECdrive’ ı Türk tüketicilerle buluşturuyor.

Otomatik kayar kapı sistemlerinin mekanizma mikroprosesörü 16 bit yüksek performanslı olup, kendinden öğrenebilme özelliğine sahip, bununla birlikte açılma sayısı, servis aralığı gibi tüm fonksiyon parametreleri ile ilgili bilgiler görüntülenip kayar kapı sisteminin mekanizması programlanabiliyor.

Sayısız ayar imkanı ile esneklik sunan Slimdrive SL
İç ve dış mekanlarda kullanılabilen ‘Slimdrive SL’, 7 cm’lik mekanizması ile tek ve çift kanatlı otomatik kayar kapıları tüm cephe sistemlerine uygulama olanağı sağlıyor. Ayrıca, dijital program şalteri ile kontrol edilen mekanizma, kapı fonksiyonları değiştirilerek sayısız ayar imkanı sunuyor ve sürekli açık, gece fonksiyonu, tek yönlü açılım fonksiyonu ile kısmi açılma gibi fonksiyonlarda programlanabiliyor.

Sürekli açık fonksiyonu ayarlandığında kapı sürekli açık pozisyonda kalırken, gece fonksiyonunda radarlar devre dışı kalarak kapı kapanır ve elektromanyetik olarak kilitlenir, sadece içeriden biri çıkacağı zaman açılır ve dışarıdan girişlere izin verilmez. Otomatik çalışma fonksiyonu ayarlandığında kapı radar ya da herhangi bir aktivatörden sinyal aldığında açılır ve önceden belirlenen açık kalma süresi sonrasında tekrar kapanır.

Emniyet fotoseli kapı kapanırken bir engelle karşılaştığında sıkışmalara karşı önlem almak için tekrar otomatik olarak açılır.

Teleskopik sistem: Slimdrive SLT
7 cm’lik mekanizma yüksekliği ile bir teleskopik otomatik kayar kapı modeli olan ‘Slimdrive SLT’ özellikle toplam açıklığın büyük olmadığı ama geçiş genişliğinin fazla istendiği yerler için idealdir.

Kolay montaj imkanı sunan Ecdrive kolay ve kesin arıza tespiti yapılabilen, kanat ağırlığı 120 kg’a kadar olan ve kolaylaştırılmış montajı ile ön plana çıkan özel alaşımlı ECdrive’ın kapak profili, ilave insan gücüne ihtiyaç duymadan bir kişi tarafından açılıp, kapatılabiliyor. İç ve dış mekan kapılarında kullanılabilen, kendini temizleyen makarası ile de sessiz bir çalışma imkanı sağlayan ECdrive kayar kapı sistemi tek veya çift kanatlı kapılara da uygulanabiliyor.

Güvenlik önlemleri
Otomatik kayar kapı sistemleri güvenlik donanımlarıyla da dikkat çekiyor. Örneğin, elektrik kesintilerinde yedek batarya ünitesi sayesinde açılma kapanma sağlanabildiği gibi mekanizmanın kilitleme ünitesi elektromanyetik olduğundan, ancak istenildiği zaman manüel bir kilitle açılabiliyor ve emniyet fotoseli sayesinde ise kapı kanatları kapanırken
bir engelle karşılaşılırsa sıkışmaları engellemek için otomatik olarak tekrar açılıyor.

Häfele’nin ürün çeşidi içerisindeki otomatik kayar kapı sistemleri aynı zamanda yangın ve güvenlik sistemleriyle birlikte çalışabiliyor ve paniğe yol açan durumlarda kaçış rotalarının üzerinde yer alabiliyor.

Kolay bakım ve servis garantisi
Otomatik kayar kapı sistemlerinin dijital program şalteri sayesinde kapıda oluşan tüm hatalar kolayca tespit ediliyor ve anında müdahale edilebiliyor.