Cam kapı donanımları alanında, cam kapı kilit sistemleri, cam menteşeleri, cam kapı fitilleri, cam kapı bağlantı akseuarları ve cam sundurma sistemleri gibi sunduğu sayısız çözüm alternatifleriyle Hafele fark yaratıyor.

Cam kapı kilit sistemleri
Cam kapı kilit sistemlerine olan talep son yıllarda artan projelere paralel olarak artış gösteriyor. Ofislerde, evlerde, WC’lerde veya 8-12mm kalınlığındaki tüm cam kapılarda kullanılabilen, farklı model ve renk seçenekleri ile projelerin tasarımlarına uygun kilit alternatifleri, Hafele’nin kalitesi ile sunuluyor.

Kapı kilit setlerini, kilit ve menteşe kanat parçalarıyla set veya seti oluşturan ürünlerin hepsini ayrı olarak tedarik etmeniz mümkün. Menteşe kanat parçasının ayrı olarak terdarik edilebilmesinden dolayı, metal ya da ahşap kasaya uygulanabilen kapı kilit setleri, Hafele’nin StarTec marka kapı kolları ile kombine edilebiliyor.

Kapı kapatıcısı özelliğiyle cam menteşeleri
Cam kapıların kendiliğinden kapanma özelliği standart cam menteşelerle sağlanabildiği halde bu yöntem hız ayarı yapılamaması ve çok küçük açılardan itibaren kapanma özelliği gösterdiği için günümüzde tercih edilmiyor. Buna çözüm olarak yakın geçmişte gömme kapı kapatıcılar üretilmiştir. Ancak bu ürünün de montajı için yerde ürün gövdesi kadar bir delik açma gerekliliği yüzünden yine ihtiyacı karşılamamıştır.

Kendiliğinden kapı kapatıcı özelliği olan cam menteşesi ile Häfele, yukarıda bahsedilen dezavantajları avantaja çeviriyor. Normal menteşe kullanım özelliğinin yanında ayarlanabilir hızı sayesinde kapı kapatıcı özelliği de bulunan bu menteşe, cam kapı uygulayıcılarının ve kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Yüksek taşıma kapasitesi sayesinde genişliği 1.000 mm’ye ulaşan cam kapılarda rahatlıkla kullanılabiliyor ve kolay montajı ile ayarlanabilir olması ürünü daha da avantajlı kılıyor.

Banyolarda kullanılmak üzere cam kapı menteşeleri
Son derece şık tasarıma sahip ve yüzey işlemlerinin yüksek kalitede uygulandığı cam menteşeleri ağırlıklı olarak, cam banyo kapılarında tercih ediliyor ve değişik renk alternatifleriylede ön plana çıkıyor. Cam menteşelerinin taşıma kapasitelerinin yüksek olması, cam kapıların daha sık olarak açılıp kapandığı projelerde de rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

Sızdırmazlık için cam kapı fitilleri
Sızdırmazlık istenen özellikle duş kapıları gibi cam kapılarda, Häfele çözüm olarak mıknatıs entegre edilmiş cam kapı fitillerini sunuyor.

Cam kapı bağlantı aksesuarları
Farklı model ve renk alternatiflerine sahip değişik şekillerde montaj imkânı sunan cam kapı bağlantı aksesuarlarıyla camdan cama veya duvardan cama bağlantı yapmak mümkün. İsteğe göre köşeli ya da yuvarlatılmış tasarımlarla da bu aksesuarlar kullanıcının beğenisine sunuluyor.

Cam sundurma sistemleri…
Bina girişlerinde kullanılan cam sundurma sistemleri kullanılacak camın ölçülerine göre farklı bağlantı seçenekleri sunuyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu sistem ihtiyaca yönelik projelendirilerek montaj şeması ile birlikte sunuluyor.