Cyrus Yacht adına Rene van der Velden Design tarafından tasarlanan ve iç mimarlığını Digital Space’in yaptığı Cyrus One 34 modeli 34 m. uzunlukta. 3 suit odası, 1 salonu, 1 mutfağı ve 1 ofisi bulunan Cyrus One 34, aynı zamanda 5 kişilik personel hacimli. Tekne içinde Anigre ve Wenge olmak üzere iki çeşit ahşap kullanılmış. Cyrus One’un tüm kayar mekanizmaları, bas-aç kilit sistemleri, depolama brimleri Häfele ürün portföyünden.

Teknelere uygun kilitleme sistemi
Yatların dolap kapaklarını ya da kapılarını kilitlemek için geliştirilen düğmeli kilitleme sistemleri tek bir mekanizma ile 2 ayrı kilitleme şekli sunuyor. İlk kilitleme şeklinde dolap kapağı ya da kapı kapandığı anda kilitleniyor ve açmak için düğmeye basmak gerekiyor. İkinci şekilde ise hem kilitlemek, hem de açmak için düğmeye basmak gerekiyor. Anahtar yerine sadece bir düğmeyle çalıştırıldığı için yerden tasarruf sağlayan bu kilitleme sistemi sayesinde, sarsıntıdan kaynaklanan kapı çarpmalarının da önüne geçiliyor.

Köşe evye altlarına yaratıcı çözüm
Hailo Rondo, küçük mutfaklara çözüm getirmesinin yanı sıra alan kazanımının önemli olduğu yatlar için de özellikle önerilen bir ürün. Köşeye yerleştirilen evye altlarına düzen getiren Hailo Rondo’da çok bölmeli bir çöp kutusu olmasının yanı sıra temizlik malzemelerini de organize ediyor. 52 litrelik çöp taşıma kapasitesine sahip olan Hailo Rondo’nun organik çöp haznesi, koku önleyici sıkıca kapanan bir kapağa sahip. Arkada kalan kutunun kapak üstünün delikli olmasi bu bölüme ıslak temizleme bezi ve süngerlerini kuruma amaçlı yerleştirme olanağı sağlıyor. Bu ürünün bir üst modeli olan Hailo Rondo Comfort, aynı zamanda hafif ve sessizce kendinden kapanması için yavaşlatma mekanizmasıyla birlikte çözümlenmiş. Rondo’nun kendi ekseninde dönebilme özelliği sayesinde, köşe evyelerin alt kısımlarının verimli bir biçimde kullanılmasını hem de tamamen çekilebilen çöp bölmelerine kolay ulaşım sağlanabiliyor.

Yatlara özel 3 dilli kilitler
Hafele’nin sunduğu, özel dilli kilitler yatlarda, karavanlarda ve trenlerde kullanılan ahşap kapılar için uygundur. 3 parçalı dili sayesinde, kilidin kilit karşılığının içerisine girip kapanmasından sonra kapı kanadı haraketsiz duruyor ve sallanmadığı için ses çıkarmıyor,

Yat mutfak ve banyoları için kullanışlı stor sistemleri
Häfele’nin sunduğu, yatlardaki banyo ve mutfaklar için özel olarak tasarlanan Fennel stor sistemlerinde her zevke uygun renk ve malzeme seçenekleri bulunuyor. Estetik ve işlevselliğe sahip olan storlar aynı zamanda farklı genişliklerde sunuluyor. Tezgah altı ya da tezgah üstünde bulunan kiler dolaplarının içeriklerini özenli bir şekilde gizleyen stor sistemleri, bu sayede mutfak ve banyoların düzenli görünmesini sağlıyor.

Isı ayarlı şarap dolapları ile teknede şarap keyfi
Şarap severlerin, şarap yaşlandırma ve günlük şarap saklama gibi ihtiyaçlarına cevap veren tezgah altı şaraplık isteğe göre ısı ayarlayabilme özellikleri ile yatlarda şarap keyfine ayrıcalık katıyor.