Mobilya, kapı aksesuar ve donanımları alanında 1923 yılından bu yana faaliyet gösteren Häfele, çekmece ray ve sistemleri konusunda uluslararası bir isme sahip olan Grass firmasının sunduğu ve dünyanın ilk akıllı çekmece sistemi olan ve 2008 Red Dot ürün tasarımı ödülü sahibi elektronik kontrollü Sensotronic’i Türk tüketicilerle buluşturuyor. Çekmecenin herhangi bir noktasına dokunularak sessizce açılıp kapanmasını sağlayan Sensotronic’in diğer avantajları arasında montaj kolaylığı, güvenlik sistemi ve kullanım kolaylığı mevcut.

Zamanla değişen tüketici beklentileri doğrultusunda klasik mobilya donanımlarının dışında genel işlevi etkileyen farklı çözüm arayışlarına girildi. Özellikle bu tip mutfak tasarımlarında kullanılmak üzere Grass tarafından tasarlanan elektronik çözümlerden biri olan Sensotronic, tamamıyla otomatik olarak çekmecelerin açılıp kapanmasını sağlamasıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de Häfele tarafından sunulan Sensotronic’de kullanılan ileri teknoloji, çekmeceyi ray boyunca elektronik kontrollü olarak hareket ettirerek birinci sınıf konfor sunuyor.

Sessiz ve konforlu kullanım

2006 yılından itibaren yapılan müşteri anketleri, tasarımcı ve iç mimar gibi bilir kişilerin yorumları sonucunda geliştirilen Sensotronic elektronik çekmece sistemi, özellikle kulpsuz mobilya tasarımlarında, çekmecenin herhangi bir noktasına dokunularak açılıp kapanabiliyor. Sensotronic, çekmece içeriğinin ağırlığından bağımsız olarak çekmece ön paneline el, diz, hatta hafif bir dirsek dokunuşuyla harekete geçiyor, yine hafif bir dokunuşla dilendiği yerde durdurulabilme özelliğiyle de büyük kolaylık sağlarken kulpsuz mobilya tasarımlarının da konforunu artırıyor. Ayrıca günümüz mutfaklarının vazgeçilmezlerinden olan çekmecelerin yavaş ve sessiz açılıp kapanması ve çekmece ön paneli arası mesafenin 3mm’den fazla olmaması özelliklerini de bu sistemde görmek mümkün. Sensotronic’in bir diğer özelliği olan montaj kolaylığı sayesinde, herhangi ek bir alete ihtiyaç duyulmadan, sistem kolayca monte edilerek kullanılmaya hazır hale geliyor.

Güvenlik de düşünüldü

Güvenlik açısından da sonsuz çözümler sunan Sensotronic’in sıkışmalara karşı geliştirilen özel koruma mekanizması sayesinde çekmecenin hareketi herhangi bir şekilde engellendiğinde güvenli bir şekilde çekmecenin durmasını sağlıyor. Bu özelliği ile özellikle çocuklu evlerde Sensotronic çekmeceler direnci hissettiğinde durarak el sıkışmalarını ve kazaları da engelliyor.Sensotronic ile donatılmış çekmeceler mutfaklara kattıkları işlev ve kullanım kolaylığı ile mutfak tasarımlarını teknolojik açıdan zenginleştiriyor ve bu özelliklerin sayesinde piyasadaki alternatif tasarımlardan farklılaşabiliyor.

85 yılın üzerindeki deneyimi ve güvenirliği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan ve geliştirilen ürünler sunan Häfele, İstanbul Dudullu’da bulunan merkez mağaza ve stok alanlarını içeren tesisleri ve yurt çapında konumlanan bayi ağıyla iş ortaklarına daha hızlı ve verimli hizmet sunmayı hedefliyor. Häfele, Türkiye pazarında mobilya, kapı aksesuar ve donanım alanlarında hizmet veren Häfele, uzman kadrosu ve sektörde eşi bulunmayan 100 bin farklı üründen oluşan geniş ürün yelpazesi ile iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun çözümleri tek elden sunar.