Çalışma hayatı, hızlı bir tempodan ve sıkıcı toplantılardan ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Vaktinizin büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ofisi biraz renkli ve neşeli hale getirerek çalışma hayatınızı sıkıcı olmaktan kurtarabilirsiniz. Işte size birkaç güzel ve ilginç alternatif.

GLOBO/BOYANABILIR DÜNYA MAKETİ VE BOYA SETİ
Çalışırken bunaldığınızda biraz eğlenmek sizin de hakkınız. Bunu çocukluğunuza dönerek yapmaya ne dersiniz. O zaman alın elinize bu rengarenk kalemleri ve dünyayı kendi zevkinize göre renklendirin.
Tasarımcı: habitat tasarım ekibi

KAKTÜS KALEM
Siz de masamdaki tüm kalemler bir şekilde yok oluyor diye sızlanıyorsanız artık buna çözüm var. Kaktüs şeklinde masanızda duran bu kaleme kimse elini süremeyecek. Böylelikle sizin önünüzde her zaman bir kaleminiz olacak.
Üretici firma: fred

Conof Kağıt ve CD Kıyıcı
2008 Red dot tasarım ödüllü conof kağıt kıyıcı, kullanılmayan cd’lerin de kesilerek daha az yer kaplamalarına olanak sağlıyor. Renk ve estetikle göz dolduran kıyıcılar, işlevsellikleri ile de ofislerin vazgeçilmezleri.

eglenceli_tasarimlar_2
DAMLAYAN ATAÇLAR
Damlayan ataçlar siz onlara ihtiyaç duyana kadar muslukta sallanır şekilde hazır duruyor. Ofisler için şık ve eğlenceli bir üretici firma: fred

Plastik cd’lik
Hafif plastik materyalden üretilmiş renkli cd’likler ofisinize eğlenceli ve sıcak bir hava katacak. Çeşitli renklerde üretilmiş olan bu cd’lik duvara asıldığı için yer de kaplamıyor.
Tasarımcı: habitat tasarım ekibi

Tommy lamba
Sevimli ve renkli bir aydınlatmanın altında çalıştığınızda sizin de yaratıcılığınız ve çalışma isteğiniz artacak.
Tasarımcı: habitat tasarım ekibi

eglenceli_tasarimlar_3

Mini Cube USB HDD
“Mini cube, usb hdd” alüminyum üst yüzeyi ile, usb’ye koruma sağlıyor. 180 Derece dönebilen usb, pc’lerde ve diz üstü bilgisayarlarda rahatça kullanılabilir. Alüminyum yüzeydeki daireler, usb’yi çıkartıp takmada kaymayı engellerken, renkli daire, kullanıcının beğenisini gösterir. Farklı renklere sahip olan disk, 12 gb hafızaya sahip.
Üretici firma: a-data

Özel günler gözünüzün önünde…
“Happy b” ile doğum günlerini, evlilik ve diğer özel günlerin yanı sıra önemli iş toplantılarını unutmanın. 365 Halkadan oluşan “happy b” planlı takvim sayesinde, ofislerinizde şıklık yaratırken yıllık planlarınızı da unutmamış oluyorsunuz.
Tasarımcı: alexander schenell-waltenberg

BUDUN ÇERÇEVELI SAAT
“Sevdiklerinize zaman ayırın.” Cümlesini her an hatırlamanız için budun’un resim çerçevelerinden yapılmış esprili duvar saatine ofisinizde yer verin. Yoğun çalışma temposunda onları özlediğinizi hissettiğinizde de saate bakmanız yeterli olacak.
Üretici firma: bun design

eglenceli_tasarimlar_4

TULIP AJANDA
Koşuşturmayla dolu iş hayatında aklınızı bir de gereksiz bilgilerle yormayın. Özel tasarımıyla ofisinize de şıklık katacak bu ajandalardan biri mutlaka sizin zevkinize hitap edecektir.
Tasarımcı: murat başoğlu

NUXX KALEMLIK…
Eğer siz de ofisinizde her şeyin düzenli ve elin altında olmasını sevenlerdenseniz bu kalemlik sizin için tasarlanmış. Kırmızı rengi de kendinizi yorgun hissettiğinizde canlandırıcı bir etki yapacak.
Tasarımcı : hatice armağan
Üretici firma: mas

2009 Muhul Goyal Ofis Serisi
Hindistan’lı ünlü tasarımcı muhul goyal, günlük yaşamdan etkilenerek yarattığı tasarımlarında geleneksel olanı çağdaş çizgilerle harmanlamakta. Goyal’ın tasarımlarında bir hikaye anlattığı ilk bakışta göze çarpıyor.
Tasarımcı: muhul goyal

eglenceli_tasarimlar_5

ICONOCLASPS
Ataç ve ayraçların yeni modası!

Artık ataç ve ayraçlar eskisi gibi sıkıcı olmayacak. Iconoclasplar modern ve esprili özelliği ile yazılarınızı birer şahesere dönüştürüyor. Iconoclaspsı ayrıca ayraç ve yer imi olarak da kullanabilir, bir daha asla kaldığınız sayfayı unutmazsınız. Iconoclaspsın turuncu ve mavi renkteki insan tiplemeleri, mavi ve kırmızı renkteki el işaretleri, gri ve yeşil renkteki duygu çeşitleri ile toplam 6 farklı türü var.
Tasarımcı: luke boggia, üretici firma: fred

eglenceli_tasarimlar_6

Moss Pencil
Bu süslü yosun kurşunkalemi, geleneksel olmayan bir tarzın duygusal etkisini gösterir. Ilgi çekici dokusuyla yazma keyfini güçlendiren ve yumuşak bir biçimde yazan “moss pencil” yosun örtüsü ile kullanıcının parmaklarında ergonomik bir hal alıyor.
Tasarımcı: sirampuch samumpai